pamela-johnson-familyGerbiamieji Reksas.lt skaitytojai,
Pristatome vieną svarbesnių metų pradžios naujienų: dresūros mokykla „Reksas“ pradeda bendradarbiauti su šunų dresūros instruktore Pamela Johnson iš JAV, Lakeside miesto Kalifornijoje. Pamela, kaip ir „Reksas“, yra APDT  narė, todėl ši organizacija gali didžiuotis, jog jos tikslai įgyvendinami:  stipriau kinologijos srityje pažengusios šalies specialistė gelbsti mums, besigilinantiems į pozityvios motyvacijos ir bendravimo su šunimi principus bei subtilybes.
Pamela Johnson yra sertifikuota (CPDT-KA) šunų dresūros instruktorė bei šunų psichikos testo AKC CGC teisėja.

Pamelos aistra – šokiai su šunimis. Todėl nuo šiol ne atsitiktinai kiekvieną pirmadienį „Rekso“ interneto svetainėje rasite Pamelos straipsnelį su patarimais ir vaizdo klipais apie šį puikų žmogaus ir gyvūno bendravimo būdą. Šokis su šunimi – tai dar jaunas sportas, tačiau matydami jo potencialą ne tik JAV, bet ir Europoje (Vokietijoje, Austrijoje), mokykla gilinsis ir ruoš šunis šia kryptimi. Tai šuns ir žmogaus bendravimą atskleidžiantis sportinis užsiėmimas, kurio neišmokysi neigiamos motyvacijos ar mechanikos principais. Greičiausiai, nesuklystume, jei pasakytume, kad šiame sporte labiausiai iš visų esamų šunų sportų atsiskleidžia šuns judėjimo laisvė bei aiškiausiai matomas šeimininko ir šuns ryšys. Todėl kiekvieną pirmadienį „Rekso“ dresūros treniruotėse pažengę šunys, išmokę klikerio pradžiamokslį, galės prisijungti prie naujos – šokių su šunimis grupės. Trenerė labai noriai mus supažindino su šokių su šunimis metodika ir davė daug patarimų: nuo „kaip pradėti“ iki „ką daryti, kad…“ . Todėl dabar mokysimės kartu: ne tik auklėtiniai, bet ir „Rekso“ treneriai :)

Pamelos Johnson straipsniai:
Pamelos patarimai. Praktiniai įgūdžiai šokiuose su šunimis.
Pamelos patarimai. Pagrindiniai triukai šokiuose su šunimis
Pamelos patarimai. Freestyle kompozicijos pagrindai
Pamelos patarimai. Sudėtingesni triukai. 1 dalis
Pamelos patarimai. Sudėtingesni triukai. 2 dalis
Pamelos patarimai. Sudėtingesni triukai. 3 dalis
Kodėl rinktis iš priekio prisegamas petnešas vaikščiojant ir treniruojant šunis
Smaugiantis ir dygliuotas antkaklis žaloja šuns sveikatą

Daug naudingos informacijos Pamela patalpino Youtube kanale : http://www.youtube.com/user/pamelamarxsen bei Facebook Fanų puslapyje.

O dabar skubame plačiau pristatyti Pamelą ir tai, ką ji parašė„Rekso“ svetainės lankytojams:

Noriu padėkoti Jums už susidomėjimą šokiais su šunimis. Aš tikiuosi, jog mano straipsniai paskatins Jus treniruotis bei pažadins susidomėjimą šiuo žavingu sportu.

Aš dirbu fizinio parengimo trenere, turiu aistrą treniruoti savo šunis jau penketą metų. Treniravau arklius, šunis ir katinus būdama vaiku ir visada jaučiau meilę gyvūnams. Užaugau nedidelėje fermoje, kur pažinau įvairius gyvūnus. Būdama devynerių jodama varžiausi rodeo trasoje (tiksliau – rodeo trasoje su statinėmis ). Kai baigiau pagrindinę mokyklą, bandžiau savo karjerą susieti su lenktyniniais žirgais Arizonoje, tačiau dėl asmeninų fizinių savybių teko šio sporto atsisakyti. Galiausiai įstojau į JAV karinį oro laivyną ir tarnavau 6 metus, kad užsidirbčiau pinigų įstoti į aukštąją mokyklą. Dirbau savanore Karinių oro pajėgų veterinarijos klinikoje ir žinojau, jog noriu dirbsi su gyvūnais.

Pradėjau treniruoti paklusnumo senais metodais (red. pastaba – mechanine dresūra) ir nekenčiau kiekvienos dresūros minutės, kaip ir mano šuo, kuris dirbdamas neatrodė laimingas. Niekada nebuvau treniravusi paklusnumo kitais būdais ir maniau, jog taip ir turi būti. Taigi, nepatenkinta savo ir šuns Isabelle darbo rezultatais, pradėjau paiešką pozityvių būdų labirinte. Man pavyko atrasti klikerio dresūrą ir viskas pasikeitė. Pradėjau skaityti apie šį principą ir stebėti daug vaizdo medžiagos. Tada aplankiau daugybę klikerio parodų (JAV tokios vyksta kasmet) ir mokiausi, praktikavau. Taigi, šiandien aš mokau ir praktiškai mokausi klikerio metodo. Klikeriu treniruoju jau apie 4.5 metų: paklusnumą, triukus, agility ir šokius su šunimi. Tai linksma ir malonu. Mano šunys, katinas, vyras ir aš mėgstame tai!

Dresūros verslą pradėjau 2007 metais ir tikiuosi, jog iki to laiko, kol baigsiu dirbti mokykloje (dar 8 metai), galėsiu dirbti dresūros instruktore pilną darbo dieną. Dabar aš dirbu grupiniuose užsiėmimuose ir individualiuose užsiėmimuose namie. 2009 metais kartu su mano drauge Emily Larlham įkūrėme klubą pavadinimu SD Canine Freestylers ir rengiame šokių su šunimis seminarus ir pamokas. Džiaugiuosi padėdama kitiems žmonėms kurti šokių su šunimis scenarijus, mokydama naujų triukų ir matydama augantį ryšį su šeimininku.

Linkime darbo ir kantrybės.

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.