sudetingas-suns-triukasKiekvieną pirmadienį kartu su Pamela Johnson mokomės šokių su šunimis subtilybių.

Praeitą savaitę kalbėjome apie šuns stovėjimą ant galinių letenų, atsitraukimą šliaužiant ir šuolį per žmogaus rankas ar kojas. Tai yra vidutinio sudėtingumo šokių su šunimis triukai. Tikiuosi, jog visi pabandėte šiuos triukus atlikti su savo šuneliu, kadangi šią savaitę pristatysiu dar tris triukus.

Kai kurie iš vidutinio sunkumo triukų:
1. Sukimasis atbulai
2. Gražus sėdėjimas
3. Ėjimas aplink– vedlį, objektą ar lazdelę – į abi puses
4. Stovėjimas ant galinių letenų
5. Atsitraukimas šliaužiant
6. Šuolis per kojas/rankas
7. Užsidengti nosį
8. Šlubavimas
9. Letenų sukryžiavimas – ant žemės, aplink lazdelę, stovint ar vedliui rankose.

Užsidengti nosį
Šiame vaizdo klipe aš parodau skirtingus būdus, kuriais mokiau savo šunis užsidengti nosį. Kiekvienas šuo yra skirtingas ir vienam šuniui tinkantis būdas gali netikti kitam. Šis triukas yra vienas iš keleto, kurį mokant reikia naudoti daug skirtingų technikų. Jei vis dėlto nepavyksta šio triuko atlikti, galite jį “pagauti” atsitiktinai, kai šuo kąsosi nosį (taip elgiasi daug šunų).

Šlubavimas
Šis triukas iš šeimininko reikalauja kantrybės, kol šuo atliks triuką. Aš turiu du šunis ir vienas iš jų moka šlubčioti, su kitu šis triukas nepavyksta, net mokius metus laiko.

Letenų sukryžiavimas
Mokinu šį triuką su priklijuojamais priminimo lapeliais (angl. post it note). Pirmiausia išmokau šunį paliesti lapelį su letena. Vėliau – priklijuoju lapelį šalia šuns letenos šuniui gulint ir spaudžiu klikerį, kai šuo paliečia lapelį priešinga letena. Kad išmokytumėte sukryžiuoti šuns letenas, kai Jūs sukryžiuojate kojas, priklijuokite lapelį prie bato ir sukryžiavę atsistokite, kad šuniui sukryžiuota letena būtų patogu paliesti lapelį. Palietus spauskite klikerį ir duokite skanėstą. Kai šuo supranta, kaip liesti lapelį, galite pašalinti lapelį – šuo turėtų kryžiuoti kojas, Jums sukryžiavus. Jei šuo nesupranta, ką daryti nuėmus lapelį, uždėkite jį atgal, tačiau sumažinkite jo dydį ir dėkite vis mažesnį ir mažesnį lapelį, kol jo visiškai nebeliks.

Iki kito susitikimo su šunų sportu – Canine Freestyle !

English version of the article: download (32 kb).

Pamela Johnson, CPDT
Redakcija: Jonas Valančius
Pam’s Dog Academy
Nuotrauka: http://www.flickr.com/photos/alixxx17/