Šunų sportasDresavimas – tai veikla su šunimis, kurią privalo užsiimti kiekvienas šuns šeimininkas. Šunų dresūros mokykloje “Reksas” didžiajai daliai mokyti šunų naudojame teigiamo motyvavimo dresūros metodiką (kai šuo pats, savo noru atlieka pratimą, nenaudojant jėgos). Taikant šią metodiką, šuo greičiau ir efektyviau išmokomas atlikti norimas komandas. Tam naudojami skanėstai, žaislas arba žaidimas. Tačiau esant konflliktams šeimininko ir šuns santykiuose šuo gali būti supažindintas su neigiama pasekme taip ne žalojant šunį, o suformuojant pilnavertę šuns vertybių skalę.

 

Kada pradėti lankyti dresūros mokyklą ?

Šunį būtina intensyviai socializuoti nuo 2 iki 5 mėnesių, šiuo laikotarpiu šuo taip pat savo noru ir greitai mokinasi. Todėl šuniuką pradėti dresuoti ir auklėti reikia pradėti nuo tos dienos, kai augintinis atsiranda pas Jus namuose. Užsiėmimuose jaunų šuniukų šeimininkai išmoks ne tik praktinių pratimų (pvz., ką daryti, kad šuo nešokinėtų ir nekąstų ir t.t.), bet ir socializuos šuniukus (ką labai svarbu padaryti iki 4 mėn. amžiaus). Vyresnių šuniukų šeimininkai galės išmokyti sudėtingesnių šunų komandų ir išmoks dirbti su savo keturkoju šunų gaujoje.

Be teisingo auklėjimo nebus efektyvaus mokymo. Auklėjimas – tai pamatas, po kurio seka treniravimas. Vien tik komandos nepadarys šuns paklusniu ir valdomu. Nors dresūros komandos yra svarbios bendravime su šunimi, dresūros mokyklos “Reksas” užsiėmimuose mokoma, kaip tapti atsakingu šuns šeimininku. Yra pasaulyje pripažintos šuns auklėjimo metodikos, pagrįstos norimo elgesio suformavimu motyvuojant gyvūną, apie jas kalba garsūs pasaulinio lygio kinologai kaip Grisha Stewart, Ian Dunbar, John Fisher, Karen Pryor ir kt. Šias metodikas mes pritaikome praktikoje.