suo-sediKiekvieną pirmadienį kartu su Pamela Johnson mokomės šokių su šunimis subtilybių.

Praeitą savaitę sutelkėme dėmesį į posūkius atbulai, sėdėjimą gražiai ir ėjimą aplink į abi puses, t.y. į vidutinio sudėtingumo šokių su šunimis (angl. Canine Freestyle) triukus.Tikiuosi, jog Jūs visi turėjote laiko atlikti šiuos pratimus praktiškai, nes šią savaitę pristatysiu dar tris naujus triukus.

Kai kurie iš vidutinio sunkumo triukų:

1. Sukimasis atbulai

2. Gražus sėdėjimas

3. Ėjimas aplink– vedlį, objektą ar lazdelę – į abi puses

4. Stovėjimas ant galinių letenų

5. Atsitraukimas šliaužiant

6. Šuolis per kojas/rankas

7. Užsidengti nosį

8. Šlubavimas

9. Letenų sukryžiavimas – ant žemės, aplink lazdelę, stovint ar vedliui rankose.

Stovėjimas ant galinių letenų

Kai kurie šuniukai natūraliai gerai stovi ant galinių letenų. Mažų veislių šunys tai mėgsta labiausiai. Tačiau, didesnių veislių šunys, kaip borderkoliai turi gerą balanso pojūtį ir lengvai išmoksta šį triuką. Jei turite didelės veislės šunį, leiskite jam ilgiau atsiremti į Jūsų ranką, padėkite jam mokytis balansuoti svorį.

Mokyti šio triuko pradedame su targeto lazdele. Pirmiausia išmokome pašokti šunį nuo žemės ir paliesti lazdelę. Kai šuo tai padaro, paspauskite klikerį ir duokite skanėstą. Pradžioje neskubėkite, leiskite šuniui pasijausti tvirtai, pasitikinčiai ir balansuoti svorį. Kai jau šuo be Jūsų pagalbos gali stovėti ant galinių letenų bent keletą sekundžių, galite mokinti jį judėti. Galite trauktis atgal, duodami įsitverti šuniukui, kai juda į priekį ar atgal. Kai šuo pajaus svorio balansą, leiskite pamažu šuniui judėti pačiam ir didinkite savarankiško judėjimo ant galinių letenų laiką.

Apie 1:30 min. šiame video filmuke rodau, kaip mokau savo šunį Izabelę – haskio mišrūną kaip stovėti ir vaikščioti ant galinių letenų:

Atsitraukimas šliaužiant

Kai Jūsų šuo moka judėti atgal ir nusilenkti, galima sujungti kombinaciją iš šių dviejų triukų. Iš pradžių tai skamba labai keistai: atsitraukti, nusilenkti, atsitraukti, nusilenkti ir t.t. Tačiau pirmiausia turite išmokyti šunį iš gulimos padėties trauktis atgal su galinėmis letenomis: padedate skanėstą pakankamai giliai po juo, šuo juda atgal ieškodamas skanėsto, tada spaudžiate klikerį ir duodate skanėstą. Procesas tęsiasi. Aš taip pat mokiau šunį šio triuko su pritūpimu virš šuns, šuo tada turi vienintelę alternatyvą – judėti atgal.

Šuolis per kojas/rankas

Galite pradėti mokinti šio triuko šalia barjero, neleisdami šuniui apeiti barjero ir ranką laikydami šalia barjero. Pastatykite šunį priešais ranką, barjerą ir parodykite žaislą ar didelį, matomą skanėstą. Kai šuo peršoka per ranką, spauskite klikerį ir duokite skanėstą. Jei šuo pralenda pro ranką ar apeina aplinkui, skanėsto nedudoame. Kai šuo peršoka per vieną ranką, atliekame tokį pat pratimą su kita ranka. Tada mokiname šunį šokti per abi rankas, tačiau įsitikinkite, kad abiejose rankų pusėse stovi barjerai ir kad šuo negalės jo apeiti. Rodote žaislą, maistą, laukiate, kol peršoks ir paskatinate. Jei šuniui reikia pagelbėti peršokti barjerą, padėkite jam. Kai tik šuo supranta, jog norite, kad šoktų per rankas, girkite tik už šuolį po du, vėliau tris, keturis kartus ir t.t. Taip pat galite išmokti šokti abiem kryptimis, kad sutvirtintumėte šuns raumenis. Kad išmokytumėte šunį šokti per kojas, naudokite tą patį metodą ir naudokite barjerus, kad šuo nevengtų šuolio.

Šuolis per rankas video filmuke:

Praktikuokite šiuos triukus visą savaitę, nes kitą savaitę pristatysiu dar trejetą vidutinio sudėtingumo triukų.

English version of the article: download (33 kb).

Pamela Johnson, CPDT
Redakcija: Jonas Valančius
Pam’s Dog Academy
Nuotrauka: http://www.flickr.com/photos/mwoods/