Nepamirškite, jog kiekvieną pirmadienį kartu su Pamela Johnson mokomės šokių su šunimis subtilybių.
Kadangi jau išmokinote šunį Freestyle triukų, pradėsime mokyti sudėtingesnių ir publikai patinkančių judesių. Nors yra daugybė sudėtingų miniai patinkančių triukų, kelias ateinančias savaites aptarsiu po keletą iš jų. Jums suteiksiu laiko viską išbandyti praktiškai po truputį. Šiame straipsnyje atkreipsiu dėmesį į vidutinio sunkumo triukus, kuriuos galite išmokyti šunį, ruošdami Freestyle pasirodymui.
Kai kurie iš vidutinio sunkumo triukų:
- Sukimasis atbulai
- Gražus sėdėjimas
- Ėjimas aplink– vedlį, objektą ar lazdelę – į abi puses
- Stovėjimas ant galinių letenų
- Bėgimas atgal
- Šuolis per kojas/rankas
- Užsidengti nosį
- Šlubavimas
- Letenų sukryžiavimas – ant žemės, aplink lazdelę, stovint ar vedliui rankose.
Sukimasis atbulai
Nėra sudėtinga išmokyti šunį suktis atbulai, jei šuo jau moka atsitraukti atgal ir jaučia užpakalinę kūno dalį. Štai keletas pamokų, kaip išmokyti šunį suktis atbulai:
Judėjimais atbulais apskritimais tarp kojų gali padėti perversti judesį iš vienos pusės į kitą pusę, sujungti kompoziciją.
Gražus sėdėjimas – statinė pozicija
Tai yra naudingas triukas, stiprinantis nugaros ir dubens raumenis (kai mano borderkolis Banditas reabilitavosi po sulaužyto blauzdikaulio, tai buvo vienas pirmųjų triukų, kuriuos veterinarai patarė mokyti tvirtinant raumenis). Šis triukas gali būti mokinamas keletu būdu.
Gražus sėdėjimas su pagalba
- Pradėkite pasodinę šunį ir duodami kąsnį, kai jis padeda savo letenas ant Jūsų rankų. Bandykite lengvai keltį šuns letenas į viršų, spauskite klikerį už tinkamą balansą ir kai kartais išlaiko poziciją.
- Vis mažiau padėkite šuniui balansuoti ir spauskite klikerį, kai šuo pats bando atrasti kūno balansą.
Pagalba. Pradėkite dirbti kampe, kur šuo nenukris atgal ir nugara atsirems į sieną. Taip pat galite padėti pagalbinį įrankį (dėžę, atramą ir t.t.), kad šuo turėtų kaip stabilizuotis (mes taip turėjome daryti su Banditu, kai jo galinės letenos nebuvo pakankamai sutvirtėjusios).
Gražus sėdėjimas su targetu
- Panaudokite targeto lazdelę, kad šuo pakiltų nuo žemės, norėdamas ją paliesti. Šuns kūnas su priekinėmis letenomis turi pakilti į viršų. Targeto lazdelė turi būti pakelta šuniui virš galvos ir priešais jį (kitaip šuo nesibalansuos). Taip pat targetu gali būti Jūsų ranka ar žaislas toje pačioje targeto lazdelės pozicijoje.
- Pamažu didinkite atstumą tarp lazdelės ir šuns, bet nepakelkite lazdelės per aukštai, o kad pasiektų ir balansuotųsi. Spauskite klikerį už didesnes šuns pastangas susibalansuoti.
- Panaudokite targeto lazdelę išlaikyti pozicijai, sukurti jėgą ir balansą. Spauskite klikerį ir duokite kąsniuką, kai šuo suranda ir išlaiko savo balansą.
Kai pratimą šuo atlieka tvirtai, pakeiskite targetą žodine komanda.
Galutinis rezultatas:
Zsianz1 pamokėlė
Eiti aplink į abi puses
Jei turite ganančią veislę, šuniui tai natūralus judesys, todėl šį triuką išmokyti paprasta. Nors išmokyti nesunku ir bet kokį šunį. Štai keletas filmukų, padėsiančių Jums tai išmokinti.
Naudokite dresavimui skirtus kūgius, mokinkite šunį juos apeiti vis didesne distancija (jei pageidaujate). Kai šio triuko išmokote būdami šalia, vėliau mokote eiti didesniais apskritimais ir skirtingus atstumus susiejate su skirtingomis žodinėmis komandomis
Kai išmokote šunį judėti ratais, į rankas paimkite tinkamą objektą (šiame klipe naudoju lazdelę).
Štai keletas idėjų, kaip panaudoti lazdelę (ne vien ėjimas aplinkui)
Praktikuokitės šiuos triukus savaitę ir būsite pasiruošę kitai savaitei, kai mokinsimės dar keletą sudėtingesnių triukų.
Iki kitos savaitės!
English version of the article: download (36 kb).
Pamela Johnson, CPDT
Redakcija: Jonas Valančius
Pam’s Dog Academy
Nuotrauka: http://www.flickr.com/photos/ishootz