Erdelterjeras su pagaliuŠunims būtina kramtyti. Maži šuniukai taip susipažįsta su pasauliu, mokosi. Paaugusiems ir suaugusiems šunims kramtymas padeda išvengti nuobodumo ir mažina stresą. Svarbu išmokyti šunį, ką galima graužti, o ko ne.

Kai į namus atsivedate mažą šuniuką, būtinai turėkite graužiamų daiktų, žaislų. Kai nusprendžiate, ką šuo galės kramtyti, nukreipkite šuns dėmesį tuo žaislu ar skanėstu nuo daikto, kurio neturėtų graužti.

Galite užsiimti tuo nuolatos – rankoje laikykite graužiamą kauliuką, vieną jo galą duokite šuniukui, kai šuo pradeda jį kramtyti, girkite šunį, skatinkite kramtyti kaulą. Jei šuo elgiasi piktai, kai siūlote skanėstą iš savo rankos, rekomenduojame kreiptis pas šunų elgsenos specialistą, nes tai gali būti maisto saugojimo požymis.

Jūs privalote nurodyti vietą, kur šuo turėtų graužti ir girti šunį toje vietoje. Kuo daugiau skatinsite šunį graužti numatytą daiktą, girsite, kai jis graužia gulėdamas, tuo dažniau šuo taip elgsis. Tai patogu, nes šuniukai greitai pamėgs kramtyti skanėstą toje vietoje, o ne Jums ant kojų ar po stalu. Netrukus tai taps šuns mėgiamiausiu užsiėmimu ir, kai norėsite trumpam palikti šuniuką vieną, galėsite jį vien su skanėstu paguldyti jo kramtymo vietoje.

Patarimas. Su šunimi užsiimkite dažniau, bet trumpai. Šunį mokant kasdien bent po keletą minučių geri rezultatai ateis savaime. Geriau yra išmokyti šunį pamėgti elgtis taip, kaip Jūs norite, nei bausti už nepageidaujamą elgesį !

Patarimas Nr.2 . Graužimas dažnai tampa problema neužsiimant su šunimi: nevaikštant, nedresuojant, nebendraujant ir t.t. Jei Jūsų šuo namie tapo tik “kilimu”, plaunamu, prižiūrimu, bet paliekamu vienu sau, tai reikia keisti: kuo daugiau vaikščiokite, sportuokite, žaiskite, mokykite šunų triukų.

Šaltinis: www.examiner.com