Bobteilas ir vaikasPaklusnus šuo – tai ilgo šeimininko darbo rezultatas. Darbo atrandant ryšį su šunimi, užsiimant jo auklėjimu ir dresūra.

Paprastai namie atsiradęs jaunas šuniukas bando elgtis vis kitaip tose pačiose situacijose, kol sužino, kaip jam galima ir tinka elgtis. Gamtoje toks elgesys yra būtinas, kad gyvūnas išliktų. Namuose Jūs – namų šeimininkai – privalote parodyti šuniukui, kokio elgesio norite iš jo.

Jauno šuniuko gyvenimas panašus į kasdienį “kas bus”: kas bus, jei įkasiu, jei apversiu puodą, jei užšoksiu ant sofos ir t.t. Šuniukai visada stebi, koks bus kiekvieno jo poelgio rezultatas, ką tuo poelgiu pasieks, ir, jei rezultatas (nesvarbu, ar geras, ar blogas) mažyliams patiks, poelgiai kartosis.

Kai nusileidžiate šuniui ir leidžiate jam elgtis kaip nori (loti ant pašalinių, šokinėti ant žmonių, kandžioti rankas ir t.t.), šuns poelgiai dažnės, intensyvės ir taps įkyriais. Šuo sukurs Jums savo taisykles ir Jūs tapsite įkalinti šuns namuose. Kad taip nenutiktų, privalote mokyti jį, kaip elgtis namuose nuo kuo mažesnio amžiaus.

Štai šešios taisyklės, kurių būtina laikytis auginant namie mažylį:

Prižiūrėkite, stebėkite šuniuką. Bausti šunį, kol jis nežino elgesio namie taisyklių, yra neteisinga. Didžiausia klaida pirmą dieną paėmus šunelį namo yra padaroma, kaip neprižiūrite jo elgesio, o radus netvarką – nubaudžiate. Vietoje to, prižiūrėkite šunį. Kai pastebite uostinėjimąsį, iš karto išneškite į kiemą ar į vietą, kur šuo gali šlapintis, tuštintis. Jei negalite prižiūrėti šuniuko, apribokite jo erdvę mažame vonios kambaryje, drabužinėje. Pasistenkite, kad šio kambario viename gale būtų šuniuko narvas, o kitame – šlapinimuisi patiesta palutė, medžiaga ar pan. Palikite šuniukui nesudraskomų žaislų, kad turėtų užsiėmimą.

– Parodykite mažyliui gerą elgesį. Nepradėkite rėkti ant šuns “Ne, ne, negalima” drausdami nepageidaujamą elgesį. Vietoje to mokykite, kas yra galima ir pagirkite už teisingą poelgį skanėstu ar glostydami. Mažiukai gali išmokti sėdėti, gulėti, pasilikti, stebėti ir vykdyti įvairiausias kitas dresūros komandas pradedant nuo 8 savaičių. Skatinkite gerą šuniuko elgesį maistu, žaislais ir dėmesiu. Tada Jūsų šuo taps atidžiu !

– Mokykite šuniuką suaugusių šunų taisyklių. Neleiskite šokinėti ant Jūsų, net jei jis mažas. Įsivaizduokite, jog šuo užaugs. Ar kiekvienas sugebėsite atlaikyti šuns svorį tada ?

– Niekada nemuškite šuns. Šuniui ėdant pratinkite prie lengvo masažo. Šuo turi išmokti, jog Jūsų rankos yra stiprios, tačiau niekada nemuša. Atpalaiduokite šuniuką laikydami rankose, mokykite to po truputėlį. Paleiskite iš rankų tada, kai šuo atsipalaiduoja.

– Išmokykite šunį nesikandžioti. Apie tai jau rašėme šiame straipsnelyje.

– Keliaukite pasivaikščioti. Supažindinkite šunį su žmonėmis, aplinka, gyvūnais kiek galite daugiau. Girkite ir skatinkite šuns drąsą ir draugišką elgesį. Išmokykite šunį sėdėti sveikinantis su žmonėmis. Dar geriau: nuveskite mažylį į socializacijos užsiėmimus.

Paruošta pagal: www.petconnectionblog.com