Kaip issirinkti suniLaikyti šunį – didelis džiaugsmas visai šeimai. Turėsite linksmą draugą, kuris privers Jus judriau praleisti laisvą laiką bei taps šeimos numylėtiniu. Jei apsvarstėte visas galimybes ir manote , kad pilnai sugebėsite pasirūpinti savo naujuoju augintiniu, lieka pasirinkti jo veislę.

Tiesa, prieš pasirenkant šunį, siūlytume pagalvoti, kokį tikslą ir vietą gyvenime jis turėtų užimti. Vis tik šuns gėrovė ir gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo šeimininko laisvalaikio ir sportinio charakterio. Jei norėsite įsigyti šunį, “Rekso” treneriai mielai pakonsultuos ir patars, kokį šunį Jums geriau rinktis pagal charakterį ir temperamentą.

Veislės sėsliems

Jei gyvenate nedideliame bute ir nenorite pasirinkti šuns – aktyvisto, reikalaujančio skirti dėmesio visą dieną, rekomenduotume pasirinkti mažo ūgio šunelį, tokį kaip Jorkšyro terjeras, Čihuahua, Vakarų Škotijos baltasis terjeras ar Maltos bišonas. Nedidelio ūgio šuo dažniausiai nereikalauja daug vietos, daug laiko išvedžiojimui,  o ir jo priežiūra nėra sudėtinga. Tiesa, tai ne taisyklė, yra ir mažo ūgio sportuoti linkusių veislių.

Dekoratyvinių veislių šuniukai, veisti būti žmonių draugais, tokie ir turėtų išlikti visą gyvenimą. Grifonai, bišonai, pudeliai, kinų kuoduotieji ir kitos dekoratyvios veislės turėtų puikiai tikti mažiau judriems šeimininkams.

Vidutinių dydžių šunys kaip buldogai, koliai gali būti taip pat puikūs kompanijonai, tačiau, kaip turi savo privalumų ir trūkumų. Buldogas -labai savarankiška veislė, ji netiktų valdingam žmogui, norinčiam paklusnaus šuns. Koliai gali būti draugai, gali būti sportininkai, tai labai universali veislė, bet svarbiausia – jie lengvai dresuojami ir nuolatos nori būti su savo šeimininku.

Veislės sportininkams

Jei turite erdvų buta ar namą su kiemu, Jūsu pasirinkimo laisvė daug didesnė.  Šiuo atveju voljere ar namie galite laikyti ir didesnį šunį, o jį išleisti pavaikščioti, pažaisti lauke galėsite bet kada. Tai patogu šeimininkui (nes nereikia visada norint išvesti pasivaikščioti eiti kartu) ir šuniui (nevaržo gyvūno teritorinės laisvės).

Jei norite namie gero sargo ir paklusnaus šuns, rekomenduojame universaliausią veislę – vokiečių aviganį arba belgų aviganį malinua rotveilerį. Bet nesuklyskite – šuo neatliks saugos tarnybos vaidmens. Šių veislių šunys yra energingi, su jais reikia bendrauti kasdien, negalima jų charakterio formavimo palikti savivalei.

Jei mėgstate tiesiog pasportuoti vasarą, žiemą ir kitais metų laikais, Jums tiks šiaurės šunys: haskiai, malamutai. Medžiotojams tiks medžioklinių veislių šunys kaip jagterjerai, bigliai, seteriai ir kitos. Norintiems užsiimti šunų vikrumo sportu agility, itin tiks aviganių  veislės (australų aviganiai, šelčiai, borderkoliai) arba neišeikvojamieji energingi terjerai (Pastoriaus Raselo arba Džeko Raselo terjerai).

Veislės alergiškiems žmonėms

Jei šeimoje yra alergiškų žmonių, rekomenduojame rinktis Peru plikąjį šunį, Belgų aviganį griunendalį (kailis neturi specifinio kvapo),pudelį ar keribliūterjerą (neslenka kailis).

Domėkitės prieš įsigydami šunį !

Nepamirškite, net jei nusprendėte laikyti PATIES RAMIAUSIO TEMPERAMENTO ŠUNĮ, jam reikės DĖMESIO, FIZINIO IR PROTINIO KRŪVIO, AUKLĖJIMO IR GEROS PRIEŽIŪROS. Tik tada Jūsų ir augintinio gyvenimas bei santykiai būs darnūs.

Veislių yra daugybė, todėl būtinai pasidomėkite ar pasirinktas šuo atitinka jūsų poreikius ir galimybes. Klauskite pas veislių veisėjus, dresūros trenerius, šeimininkus, domėkitės interneto šaltiniuose – jei auginsite iš anksto susipažinę su veisle ir galimais jos ypatumais, auginimas bus lengvesnis ir malonesnis. Dėl šuns pasirinkimo Jus gali pakonsultuoti “Rekso” treneriai, o dar geriau – kviestume Jus pasižiūrėti, kaip atrodo įvairių veislių suaugę šunys ir jauni šuniukai mūsų užsiėmimuose ir pabendrauti su jų šeimininkais. Malonaus darbo atsakingai renkantis savo keturkojį draugą !