Klikerio dresūros grupės paskirtis per ilgą laiką pasikeitė. Matydami, jog daugumą šeimininkų domina ne paklusnumas ar dėmesio stiprinimas, o individualus šuns elgesio problemų sprendimas, šeštadieniais pradedame rengti “Šuns auklėjimo abėcėlės” paskaitas. Šiose paskaitose kokiu tik norėsite (klikerio ar klasikiniu) principu išmokysime, kaip teisingai auklėti šunį namų ir lauko elgesio taisyklių, pademonstruosime naujausias šuns elgesiui pakeisti skirtas teigiamos motyvacijos technikas . O klikerio treniruotės nuo šiol vyks Jums patogiu laiku asmeninių treniruočių forma.
Buvusios klikerio grupės informacija
Klikerio arba operandinio sąlygojimo metodika – dar nauja Lietuvoje. Klikeris – tai priemonė, kurios galimybėms ribų nėra. Na, nebent jas ribotų šuns fizinės galimybės. Nors Lietuvoje nėra daug mokyklų, kuriose būtų mokoma šiuo būdu, pasaulis klikerio techniką žino gana plačiai. Klikerio galimybes jau keturis dešimtmečius naudojo amerikiečiai mokydami ne tik šunis, bet ir liūtus, ruonius, delfinus, arklius, paukščius, žuvis ir kitus gyvūnus bei žmones. Dabar klikeriu dega visa Europa, jis stipriai naudojamas šunų sporte ir koreguojant gyvūnų elgesį.
Klikerio metodiką galima vadinti alternatyva klasikinei dresūrai, tačiau žvelgiant plačiau – ji gali stipriai pagelbėti įprastuose dresūros užsiėmimuose.
KLIKERIO GRUPĖS UŽDAVINIAI:
1. sustiprinti šunų dėmesingumą.
2. išmokyti ar sustiprinti šunims skirtas bendro paklusnumo komandas.
KAIP MES TAI PASIEKIAME ?
1. Šuns dėmesingumas
Dėmesys – tai teigiamos motyvacijos dresūros pagrindas. Dėmesio koncentravimas – būtina savybė bet kurios veislės šuniui. Ne visiems šunims šią užduotį įvykdyti pavyksta įprastose dresūros treniruotėse dėl įgimto temperamento ir dėl šeimininko faktoriaus. Klikeris pats savaime neištaiso šių problemų, tačiau šeimininkas, užsiimdamas su šunimi klikeriu, gali gauti nemažai naudos:
– skatinti šuns susitelkimą ir stiprinti dėmesingumą;
– išmokti stebėti šunį ir reaguoti į jo elgesio pasikeitimus;
– duoti šuniui didesnį nei įprasta paklusnumo treniruotėse protinį krūvį;
– išmokti iškrauti perteklinę šuns energiją.
Kiekvieną treniruotės pratimą šuo bus mokinamas sutelkti dėmesį į Jus. Tai atliekama itin preciziškai skatinant akių, rankų ar bendrą kūno kontaktą. Mokydami šių pratimų naudosime targetingo, šeipingo principus ir, žinoma, klikerį. Pabaigus šį kursą paprastai pastebimas šuns padidėjęs susidomėjimas šeimininku ir susitelkimas darbui.
2. Bendro paklusnumo dresūra
Dresūra klikeriu gali pasirodyti kaip malonus bendravimas su bičiuliu. Ir iš tiesų mokymas klikeriu yra malonus, nestresuojantis, nes ką bedarytų šuo, visada jis gauna arba Jūsų pagyrimą, paskatinimą (jei elgėsi teisingai) arba ignoruojamas (jei pasielgė neteisingai). Užsiėmimuose Jūs visa laika stebėsite, ką veikia Jūsų šuo, ir būsite bei sieksite būti su juo kontakte.
Ar įmanoma maloniai bendraujant su šunimi išmokyti jį paklusnumo ? Taip. Tačiau, jei šuo neturi ydingų įpročių, agresijos, nėra stresuotas ar pan. Su problematiniu šunimi būtina dirbti individualiuose užsiėmimuose, skirtuose spręsti agresijos problemas.
Bendras paklusnumas pas šunį paprastai atsiranda, kai šuo išmokomas būti dėmesingu. Dresūros komandos įvedamos tada, kai šunys išmoksta susitelkti į šeimininkus. Tad klikeriu išmokysite šunis sėdėti, gulėti, ateiti pas Jus, vaikščioti greta ir įvairių triukų komandų.
Kokiam šuniui tinkami šie užsiėmimai
Šie užsiėmimai tinka bet kokios veislės, bet kokio amžiaus šunims. Ypač tinka hiperaktyviems, temperamentingiems, sunkiai nustygstantiems šunims. Taip pat skatina bendrauti baikštesnius, nepasitikinčius ir mažų, ir didelių veislių šunis.
Šuo agresyvus ?
Jei Jūsų šuo agresyvus ir abejojate dėl jo reakcijos į kitus šunis, užsiregistruokite susitikimui prieš treniruotę kontaktuose nurodytu telefono numeriu.
Nuotraukos autorius: Mike Theiss.