Praeitą savaitę pristatėme pratimus šuns dėmesiui lavinti bei kaip ir kada juos atlikti. Šįkart pateikiame pratimus šuns dėmesiui stiprinti, kuriuos reikėtų atlikti nuo ketvirtos iki septintos savaitės dienos.

4 diena

Sugrįžkite su šunimi į tą pačią vietą, kur buvote vakar dieną, ir tuo pačiu atstumu nuo trikdžių, kur šuo noriai dirbo. Atlikite minutės trukmės dėmesio lavinimo pratimą. Jei šuo kreipia dėmesį į Jus, paėjėkite dar keletą žingsnių trikdžių link, t.y. sumažinkite atstumą iki trikdžių. Tada vėl laukite šuns dėmesio ir, jei nuspėjate, kada šuos atkreips dėmesį į Jus, prijunkite komandą.

Tyrimai rodo, kad šuo susikuria stiprią asociaciją, 30-40 kartų išgirdęs teisingai su veiksmu sujungtą komandą. Būtent todėl labai svarbu komandą naudoti tik įsitikinus, kad šuo atliks veiksmą.

Jei toje vietoje, kur esate su šunimi, atsiranda koks nors papildomas trikdis, pvz., žmogus ar kitas šuo, arba palaukite, kol jie praeis ir šuo vėl atkreips į Jus dėmesį, arba pasitraukite keletą žingsnių atgal.

Papildomai visų užsiėmimų metu taip pat skatinkite bet kokį šuns žvilgtelėjimą Jums į akis.

5 diena

Grįžkite į tą pačią vietą, kur buvote su šunimi vakar, ir atlikite minutės trukmės dėmesio lavinimo pratimą. Paėjėkite dar arčiau trikdžių link. Kaip ir anksčiau, pasistenkite prijungti šuns vardo komandą. Jei vis tik šuns dėmesį blaško aplinkoje esantys trikdžiai, atsitraukite keletą žingsnelių atgal.

Kaip ir vakar, papildomai visų užsiėmimų metu skatinkite bet kokį šuns žvilgtelėjimą Jums į akis.

6 diena

Pagirkite šunį, kai jis, būdamas per atstumą nuo trikdžių, atkreipia dėmesį į Jus. Atpalaiduokite ilgesnį šuns pavadėlį, leiskite jam pačiam šiek tiek priartėti prie trikdžių ir jais susidomėti. Tuomet žaismingai ir energingai ištarkite šuns vardą ir šiek tiek atsitraukite atgal, neįtempdami pavadžio. Kai tik šuo atsisuka į Jus, paspauskite klikerį ir duokite jam skanėstą – arba į nasrus, arba numesdami ant žemės. Pagirkite šunį keletą kartų, kai tik jis atsisuka į Jus, dar šiek tiek priartėkite prie blaškančių trikdžių šaltinio ir leiskite šuniui būti per atstumą nuo Jūsų. Pakartokite šį pratimą tiek kartų, kiek jį pavyksta maksimaliai atlikti per penkias minutes.

Atliekant pratimus šuns dėmesiui lavinti ir stiprinti, šunį gali kviesti tik šeimininkas, o ne praeiviai.

7 diena

Nueikite į vietą, blaškančią šuns dėmesį, ir pabandykite atlikti praeitos dienos pratimą. Būkite visai šalia trikdžių, leiskite šuniui susidomėti jais ir pabandykite pakviesti šunį vardu.

Jei per vieną dieną šuo teisingai įvykdo virš 100 pakvietimo komandų, tai per 7 dienas šuo vidutiniškai įvykdo apie 1000 pakvietimo komandų. Tai – geras šuns dėmesingumo lavinimo pagrindas. Norint, kad šuo ir toliau visur kreiptų į Jus dėmesį, būtina šias treniruotes tęsti dresūros mokykloje, šuns dėmesį blaškančioje aplinkoje ir kitose vietose, kur susikaupti šuniui yra sunkiau.

Šaltinis: www.wagntrain.com