liudnas-suoŠunys kiekvieną dieną laksto lauke, vaikšto su šeimininku, todėl yra labai didelė galimybė kur nors gatvėje ar net miške užlipti ant kokio aštraus daikto, stiklo šukės. Nei vienas nėra nuo to apsaugotas. Ką daryti šeimininkui, atsitikus tokiai nelaimei ?

Pirmas dalykas – nepanikuoti. Jei žaizdelė nėra labai gili ir stipriai nekraujuoja, ko gero jums net nereikės veterinaro pagalbos. Atsitikus tokiai nelaimei reikia elgtis, lygiai taip pat, kaip ir žmogaus susižalojimo atveju. Jei stipriai kraujuoja – užspauskite žaizdą. Tam labai tinka marlė ar tvarstis. Už kelių minučių spaudimą atleiskite.

Jei kraujavimas nustojo ar nebuvo labai gausus, apiplaukite žaizdą, praskalaukite ją vandenilio peroksidu ar pravalykite su jodu. Jei manote, kad reikia, ant žaizdos uždėkite tvarstį. Būkite atidus ir neužverškite jo per stipriai!

Jei augintinis yra jautrus, agresyvus, nerizikuokite ir prieš tvarstant, apžiūrint žaizdą ar vežant pas veterinarą uždėkite antsnukį.

Jei vis dėl to nepasitikite savo jėgomis ar šuo itin stipriai kraujuoja ir kraujavimas nesibaigia, vežkite jį pas savo veterinarą, kuris tikrai jums pagelbės.