Šuniukas iš prieglaudosPavasaris čia. Puikus oras už lango. Ne tik Jūs, bet ir Jūsų augintinis mielai leidžiasi į kelionę po laukus. Tai puiki proga šuniui išvesti Jus pasivaikščioti. Taip, tikrai TAIP! Ne Jums išvesti šunį, o – atvirkščiai. Jūsų pasivaikščiojimai primena maratoną, kai šuo nepaliaujamai veržiasi pirmyn? Šie patarimai kaip tik Jums!


Keiskite judėjimo kryptį

Staigus krypties keitimas, pakankamai išblaško Jūsų augintinį ir tai puikus būdas atkreipti šuns dėmesį į Jus. Tokiu būdu Jūs jį priverčiate suprasti, kad vadovaujate Jūs ir šuo turi sekti Jus. Kiekvieną kartą, kai tik Jūsų šuo pradeda bėgti ar eiti prieš jus, Jūs turite skubiai apsivesti šunį ir pradėti eiti kitu keliu (priešinga kryptimi). Kai šuo atlieka veiksmą teisingai ir sugrįžta į kairę pusę šalia Jūsų, nedelsiant apdovanokite savo augintinį kąsneliu, pagyrimu, tuo, kas jam malonu ir suteikia džiaugsmo. Beprasmiška šunį barti, gaudyti – tai neturi jokios teigiamos įtakos. Šuns dėmesio nukreipimas daug efektyvesnis.

Iš pradžių, Jūsų pirmieji bandymai išeiti pasivaikščioti gali būti sudėtingi. Šuo gali pradėti veržtis vos pajudėjus į priekį ir Jūsų kelionė tęstis tik pirmyn ir atgal. Nesusivaržykite, nenusiminkite ir kartokite šį procesą, kol jūsų šuo supras, ko Jūs iš jo norite ir ką jis turi padaryti. Šio pratimo tikslas: atkreipti šuns dėmesį į Jus ir Jūsų judėjimą. Dosniai pagirkite ir apdovanokite savo augintinį, kai jis atliko Jūsų norimą veiksmą, nevenkite ir pakartokite šį procesą kelis kartus. Jūsų šuo pamažu atsikratys ir įpročio žaisti virvės traukimo žaidimą, kurį jis, greičiausiai, žaidė iki šiol.

Būkite atsargūs su jaunais šuniukais ir nepradėkite šio pratimo atlikinėti azartiškai – stipriai traukdami galite traumuoti mažą šuniuką. Vyresni ir sunkiai valdomi šunys reikalauja staigesnio ir stipresnio krypties keitimo.

Svarbus pastovumas

Dabar, kai jūs apsisprendėte mokyti savo šunį gražiai vaikščioti su pavadėliu, visada tai darykite užtikrintai, nenuolaidžiaukite. Be aiškių ribų Jūsų šuo nesupras, ko iš jo tikimasi. Eidami pavadėlį laikykite taip, kaip mokėtės dresavimo aikštelėje. Nesimuliuokite, kai nemato dresūros instruktoriai : )

Geriausia vieta mokymo pradžiai: Jūsų namų kiemas ar dažnai praeinamas kelias. Pažįstamoje vietoje pradėti šuns mokymus daug lengviau. Šuniui lengviau atlikti Jūsų norimus pratimus bei juos įsisavinti. Kai tik Jūsų šuo išmoko sekti Jus, galite ilginti pasivaikščiojimų trukmę, o ilgesnių pasivaikščiojimų metu aplankyti mažiau pažįstamas vietas.

Tobulumas ateina su praktika

Jus turite nuolat mokinti šunį vaikščioti su pavadžiu, nors tai ir sunku abiems – šuniui ir šeimininkui. Jūsų šuniui, greičiausiai, prireiks kelių pamokų, kad jis visiškai suprastų, ko iš jo norite. Tačiau privalote nuolat naudoti šią techniką, kad išlaikytumėte šunį prie savo kojos.

Įsitikinkite, kad Jūsų pagyrimas veiksmingas ir motyvuoja šunį! Šunys instinktyviai nori įtikti savo savininkui ir mėgsta būti apdovanoti bei pagirti už paklusnumą. Dosniai  girkite augintinį. Apdovanokite, kai jūsų šuo atlieka teisingą veiksmą; jis bus padrąsintas kreipti dėmesį į Jus.

Parengta pagal www.bestdogtrainingebook.com

Komentarai