Daugelis vaikų svajoja apie augintinį, tačiau įsipareigoti tinkamai priežiūrai ne visuomet yra paprasta. Neretai atsiradęs šuo namuose ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir dvejonių: nuo ko pradėti, kaip teisingai jį prižiūrėti?..

6 savaitės – 6 interaktyvios pamokos

„Per vizualizaciją, žaidimą, kūrybą ir praktiką suteiksime vaikams abėcėlinę informaciją apie šuns priežiūrą ir padėsime jiems įgyti dresūros pradmenų“, – pasak „Rekso“ mokyklos trenerės Sondros Joncevos, lapkričio 26 dieną startuosiantys „Rekso“ mokyklos Vilniuje kursai „Jaunasis Superšeimininkas” yra puiki galimybė vaikams pažinti kinologijos subtilybes ir dar daugiau.

Pirmą kartą „Rekso“ mokykloje Vilniuje organizuojami 6 savaičių kursai išsiskiria tiksline auditorija ir nauju treniruočių konceptu. „Šie kursai skirti tik mokyklinio amžiaus (10-15 metų) vaikams – treniruotės vyks kartą per savaitę, jų bus šešios. Pamokose bus pateikiama koncentruota teorinė informacija, ją papildys ir praktiniai užsiėmimai“, – atskleidžia Sondra.

Atsakymai į svarbiausius klausimus

Nesvarbu, ar vaikas jau augina šunelį, ar tik nori jį įsigyti, kaip pabrėžia trenerė, – kursuose suteikiamas žinių „bagažas“ bus naudingas kiekvienam: „Vaikai sužinos, kaip mokosi šuo, kuo šuns mokymasis skiriasi nuo žmogaus. Jie susipažins su šuns kūno kalba, emocijomis, jo siunčiamais signalais. Baigę šiuos kursus, vaikai supras, ko nori šuo ir kaip jis jaučiasi įvairiose situacijose; jie išmoks pagrindinių dresūros komandų ir savikontrolės metodų jas atliekant; sužinos, kaip palaikyti ir užmegzti ryšį su augintiniu“.

Anot Sondros, labai svarbu, kad vaikas mokėtų bendrauti ne tik su savo, bet ir svetimais šunimis, todėl kursuose bus mokomasi, kaip elgtis gatvėje sutikus svetimą šunį, kaip atpažinti, ar jis jaučiasi komfortabiliai, ar yra nusiteikęs draugiškai kito žmogaus ar gyvūno atžvilgiu.

„Vaikai taip pat susipažins su įvairiomis šunų sporto šakomis ir kitomis veiklomis (hendling‘u, kaniterapija, fitnesu, kt.) – kiekvienas galės atrasti sau ir savo šuneliui tinkamiausią ir įdomiausią užsiėmimą. Mokysimės ir žaidimų su šunimis: kaip reikia žaisti, kad žaidimas būtų naudingas ir malonus abiems pusėms“, – kursus detalizuoja trenerė.

Dalyvaus ir šuneliai

Būsimiesiems superšeimininkams mokomąją priemonę atstos pačios trenerės šunys, tačiau kiekvienoje pamokoje bus skiriamas laikas ir individualaus vaiko augintiniui. „Kadangi treniruotės truks 1,5 valandos, jų eigoje susipažinsime ir su vaikų augintiniais bei jų veislėmis (kilmės istorija, charakterio ypatybėmis, fiziologija, jas atstovaujančiomis tarptautinėmis ir nacionalinėmis organizacijomis)“, – teigia S.Jonceva, pridurdama, jog pagal poreikį, šunelių dalyvavimas bus derinamas iš anksto.

Be edukacijos ir dresūros įgūdžių ugdymo, šiuose kursuose vaikai išmoks pasigaminti ir augintinio priežiūrai svarbių priemonių: uostymo kilimėlį, žaislą, pavadį, guolį. Prisijungę prie kursų, vaikai su tėvų priežiūra kartą per savaitę galės dalyvauti ir bendrinėse „Rekso“ dresūros treniruotėse lauke.

Pirmoji pamoka: 11.26 d. 10 val. Registruokitės.