“Draugiškų šunų” rubrika – rubrika, kurioje susipažinsite su “agresyviais” ir “pavojingais” vadinamais, tačiau realiame gyvenime draugiškai žmonių ir kitų šunų atžvilgiu besielgiančiais šunimis. Čia rasite fotografijų, filmų ir kitokios įvairiausios medžiagos, kuri padės iš arčiau pažinti “pavojingai” atrodančių šunų gyvenimu ir kasdienybe.

Šunų veislė, kuris ilgą laiką buvo JAV simbolis, jau daugiau nei 10 metų kai kuriose JAV valstijose ir Europos šalyse įvertintas kaip “nepageidaujamas”. Šiandien pristatomame filme nuogastaujama, kad pagrindinė šiuolaikinių pitbulių arba amerikiečių pitbulterjerų veislės šunų problema – ne jų pačių elgesys, o jų neteisėtas veisimas kovoms.

Šuns instinktai gelbsti jiems išgyventi dirbant gaujoje, kova tarp šunų – nėra normalus reiškinys. Žmonės, augindami ir veisdami šunis nenormaliomis sąlygomis, suteikia galimybes susiformuoti nestabiliai šuns psichikai. Filme taip pat komentuojama, jog net ir tokie problematiškai užaugę šunys aptikti dauginimo ir auginimo vietoje, nori gyvūnų kontrolės pareigūnų meilumo ir dėmesio, nėra buvę atvejo, kad toks šuo įkąstų vietą apžiūrinčiam pareigūnui. Tai dar kartą įrodo, jog net ir “blogiukų” – šunų daugintojų – pitbulterjerai neturi agresijos žmonėms, todėl ne šuns veislė, o žmonės, taip juos dauginantys, turėtų atsakyti už savo veiksmus.

Uždraudus pitbulius JAV pasikeitė tik vienas dalykas – papilnėjo gyvūnų prieglaudos, šunų dauginimo ir laikymo nežmoniškomis sąlygomis problemos tai neišsprendė.

Kitos filmo dalys Youtube:

2 dalis
3 dalis
4 dalis
5 dalis

6 dalis

PRISIDĖK IR TU PRIE ŠIOS RUBRIKOS KŪRIMO !
rubrika_kuria

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.