Šunų pilni kelmai

Šunų pilni kelmai

Gegužės 16 d. “Rekso” mokiniai ir jų šeimininkai dalyvavo žygyje su šunimis Vilniuje. Žygiui vadovavo prisiekusi žygeivė Sondra Jonceva, kuri yra renginio partnerio – vaikų stovyklų ir edukacinių veiklų organizatoriaus VšĮ “Gamtos takais” – atstovė.

Vietovė dar nuo XVII a. pradžios priklausė kunigaikščiai Sapiegoms, iš kur ir kilo jos pavadinimas. Dabar ji džiaugsmą suteikia ne tik privilegijuotiems didikams, bet ir visiems žmonėms, kurie nepatingi net vėjuotą dieną praleisti pusdienį miške. Ir šiame žygyje tokių žmonių, pasiryžusių žygiuoti iki pabaigos, susirinko visai nemažai.

Kelionė prasidėjo Sapieginės kalvų pašlaitėje – Šilo gatvės pakraštyje ir pačioje pradžioje žygeiviai susipažino su gynybiniais įtvirtinimais, bunkeriais ir juose iki šiol gyvenančiais šikšnosparniais. Įdomu, jog čia žiemoja net 7 šikšnosparnių rūšys.

Toliau judėdami Sapieginės eroziniu atragiu žygio dalyviai susidūrė su mažesnėmis ar didesnėmis kalvomis, į kurias noriai kopė, tačiau mieliau leidosi. Pačios didžiausios įkalnės – dar juokais vadinamos Sapieginės Everestu – ilgis siekė apie 100m, statumas – apie 50 laipsnių. Tačiau tokie skaičiai žygeivių neišgasdino – jauniausi bėgte įbėgo į tokius kalnus.

Sužaliavę medžiai ir nematyti negirdėti (o galbūt ir matyti, tik neatkreipė dėmesio) žydintys augalai pasiekė žygio dalyvių širdis ir kūrė puikią nuotaiką, pavasario kvapais domėjosi ir džiūgavo keturkojai palydovai. Daugumai dalyvių buvo įdomu susipažinti su rasakila, šunine našlaite, o kai kurie pirmąkart gyvenime pamatė pasakoje “Eglė – žalčių karalienė” apdainuotą drebulę ir jos gležnus lapus.

“Rekso” treneris Jonas žygio metu visiems davė vykdyti įvairiausių neįprastų pratimų: šuns sodinimą šeimininkui stovint ant kelmo, lipimą laiptais atbulomis su šunimi, atsispaudimų nuo “homo sapiens” sužaloto tramplino, šuolis per suoliuką ir t.t. Žygį vainikavo užsiėmimas atokiame slėnyje, kur įvairiausio pažangumo šunys dirbo vienoje komandoje ir mokėsi paklusnumo bei triukų.

Reziumuodama žygio dalyvių pasiekimus žygio vadovė pagyrė visus, o ypač – jaunuosius žygeivius ir apdovanojo juos knygomis apie namų gyvūnų priežiūrą. Dalyviai po žygio gana greitai atsakinėjo į konkursų klausimus, išdalinti įvairūs atminimo prizai, smulkios dovanėlės.

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.