KKaren Pryor iClick klikeriaiyla daug diskusijų, kai kalbama apie klikerio naudojimą vietoj žodžio „geras šuo“, ar tiesiog „taip“. Iš tiesų šiais atvejais galima naudoti tiek klikerio paspaudimą, tiek žodinę komandą.  Tačiau tiek vienu, tiek kitu būdu skatinant šunį, šeimininkas turi būti labai tikslus. Tai ypač svarbu tuomet, kai augintinį pradėjote mokyti naujos komandos ar elgsenos.

Klikerio pranašumas yra tas, jog jo garsas „KLIK“ visuomet yra neutralus, neturintis emocijų. Žodinės komandos tembras labai priklauso nuo šeimininko nuotaikos. Viskas puiku, jei jūs esate nusiteikęs pozityviai, bet jei šuniui pratimas nepavyksta, o jūs susierzinate, tai net tas paprastas žodis „TAIP“ gali nuskambėt netinkamai.

Taip pat daugeliui žmonių klikeris yra nepriimtinas ir jie mieliau naudoja tiesiog pagyrimą „geras šuo“. Viskas puiku, tačiau reikia nepamiršti, jog būtent ši frazė skamba ganėtinai ilgai ir kol jūs ją pasakysit, šuo gali pradėti daryti visai kitą veiksmą.

Mes siūlome pradžioje, formuojant šuns elgseną, naudoti klikerį, o tuomet, kai šuo puikiai supranta komandą – pereiti prie žodinio pagyrimo.