Rumis, Australų aviganis

Rumis, Australų aviganis

Šunų elgesio korekcijos treniruočių pavadinime gan ryškiai girdime agresyviai skambantį žodį „korekcija“. Mums jis aiškiausiai suprantamas, kai norime kažką kardinaliai pakeisti savo aplinkoje: ištrinti tai, kas parašyta, pašalinti tai, kas padaryta. Skambės paradoksaliai, tačiau „Rekso“ dresūros mokyklos šunų elgesio korekcijos grupės treniruotėse savo augintinio elgesį šeimininkai daugiausia pakeičia keisdami savąjį. O jei dar tiksliau – elgesio korekcijos treniruočių grupėje, vadinamoje SOS grupe, išmokinti šunys toliau patys, be menkiausio žmogaus prisilietimo pradeda dažniau siūlyti ramesnes elgsenas jiems jautrioje aplinkoje !

BAT – taip vadinama elgesio keitimo sistema, kurią naudojame SOS grupėje – vertinga kasdienės praktikos su šunimi dalis. Šios sistemos autorė – JAV sertifikuota trenerė Grisha Stewart – “Rekso” trenerius nuolat konsultuoja klausimais, susijusiais ir bendrai su BAT sistema, ir dėl individualių atvejų. Dirbdami su didesnėje distancijoje esančiais šunimis, žmonėmis, kitais trikdančiais veiksniais, leidžiame reaktyviam šuniui susitaikyti ir pakeisti įprastą – agresyvią – reakciją nusisukimu, atsisėdimu ar tiesiog bet kokiu kitu nusiraminimo signalu. Tai veiksni ir efektyvi sistema, leidusi daugybei šunų tapti socialiais visame pasaulyje.

BAT sistemos išmanymas naudingas ne tik agresyviai reaguojančiam šuniui, bet ir šuniui – treniruotės asistentui, kuris į agresyvius šunis reaguoja abejingai arba bent jau ne pernelyg daug, nesitampo link agresyviai judančio šuns ir neloja arba loja retai. Kad tai yra tiesa, patvirtino ką tik gautas vieno tokio treniruočių asistento – australų aviganio Rumio – šeimininko Andriaus laiškas, kurį jis sutiko, kad paskelbtume svetainėje www.reksas.lt . Andrius ir Rumis buvo nuolatiniai vilniečių šeimos augintinio, vokiečių aviganio Grego, elgesio korekcijos treniruočių „Rekso“ mokykloje asistentais. Tad Andriaus laiškas:

Turim dabar problemėlių dėl bendravimo su kitais šunimis. Važinėjomes dviračiu iki Panemunės šilo ir atgal. Važiuojant Šančiuose, ant dviračio tako užpuolė vokiečių aviganis. Šoko tiesiai į mane, bet laimei neįsegė i ranka, tik nuskridau nuo dviračio. Besikeldamas galvojau, kad man jau viskas, nes ir Rumis išsigandęs į šoną nubėgo, o tas vokietis aplink dviratį apibėgęs, vel puolė ant manęs. Bet kur buvęs, kur nebuvęs Rumis parskrido ,tiesiogine to žodžio prasme, ir prieš pat mano nosį, įsistvėręs į sprandą, “nunešė” dvigubai už save didesnį vokietį. Tai visa laimė, kad dviratininkas važiavo pro šalį ir su pagaliais pavyko nuvyti tą šunį… <..> (Rumio dabartinė) problema, kad su šunim žaist gali, bet prie manes prieit jau joks šuo nebegali. Kitam šuniui priėjus Rumis jį apurzgia ir, jei nepasitraukia nuo manęs, puola. Dabar kas antrą dieną susitinku su drauge su šuniu ir panašiai darom, kaip pas jus aikštelėje su Gregu. Tai jau per savaitę beveik visus tokius piktumus išvarėm :) Ir įsitikinau, kad paskatinimų technika tikrai geriau veikia, nei bet kokia prievarta.

Po kelių dienų gavome kitą Andriaus laišką, kurio iškarpą cituojame:

Vakar buvo gan smagus vakaras, po kurio manau vyko persilaužimas. O dirbam taip: įvairiose miesto, parkų vietose sėdim, einam su Rumiu ir link mūsų eina draugė su šuniu. Už apsiuostymą, visas geras reakcijas bei leidimą man paglostyti kitą šunį – skanėstai. Vakar dirbom truputi kitaip. <..>O šiandien <..>iš kažkokio kiemo išlėkė mažas piktas ciuckis lodamas ir urgzdamas prieš nosį. Tai buvau apstulbės Rumio reakcija. Kaip styga šalia manės ėjo ir visiškai jokios reakcijos nebuvo į tą šuniuką :)

Džiaugiamės ir sveikiname su gana greitai pasiektu rezultatu. Jei ir Jūs norite išmokti BAT technikos, lavinti šuns dėmesingumą, išspręsti namie kylančias problemas, užsiregistruokite ir tapkite SOS grupės treniruočių asistentais su savo šunimi. Registracija vykdoma el. paštu jonas@reksas.lt  . Dalyvavimas treniruotėse, apmokymas bei konsultacijos treniruočių asistentams – NEMOKAMAI.