Dažnai nutinka, jog žmonės įsigyja šunį nepagalvoję, o dažnai šuniui naujuose namuose pavyksta tapti geriausiu draugu ir kompanionu. Pateiksime jums keletą tinkamų ir netinkamų priežasčių įsigyti šunį, kuriuos siūlo APDT.

TINKAMOS PRIEŽASTYS

Kompanija – šunys yra socialūs gyvūnai, jie mėgsta bendrauti su savo šeima. Jei jūs turėsite pakankamai laiko savo augintiniui, galite drąsiai įsigyti šunį. Tačiau, jei jūs esate užimtas žmogus ir daugelį dienų jūsų šuo bus paliktas ilgam laikui vienas – tai nėra tinkamas sprendimas.

Socializacija – šuo gali būti tiltas, palaikantis ryšį su kitais žmonėmis. Šunims reikalingi pasivaikščiojimai, dresūra, todėl ši veikla neretai supažindina žmones. Žmonėms, kurie gyvena vieni, šunys padeda padidinti kontaktą su išoriniu pasauliu.

Reguliarūs užsiėmimai – ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu ir pan. yra daug linksmesnis kompanijoje. Šuo turi kasdien mankštintis, todėl tai puiki proga pasportuoti ir šeimininkui.

Vaikai – vaikai, kurie rūpinasi savo keturkojais draugais, įgauna tam tikrų įgūdžių, tokių kaip užuojauta, atsakomybė, gebėjimas derėtis ir kantrybė. Reikia nepamiršti, kad tėvai visada turi prižiūrėti šuns ir vaiko bendravimą. Svarbu atsiminti, kad tėvai bet kuriuo atveju bus atsakingi už šuns priežiūrą, bet, priklausomai nuo vaiko amžiaus, turėtumėte jam skirti įvairias užduotis, susijusiąs su šuns rūpinimusi.

Kompanionas jūsų esamam šuniui – šunys yra socialios būtybės, ir daug šunų mėgsta šuniškos kompanijos. Kartais dviems šunims yra daug linksmiau nei vienam, tačiau, kiekvienas šuo yra asmenybė, ir, jei jūs nesate įsitikinęs, kad jūsų šuo mėgsta kitų šunų kompanijas, pasikonsultuokite su dresuotojais.

NETINKAMOS PRIEŽASTYS

Impulsas – Venkite “šuniuko” sindromo. Pirmiausiai reikia gerai apsvarstyti šuns įsigijimo klausimą. Šuns įsigijimas yra gyvenimą keičiantis sprendimas, kuris neturi būti priimtas spontaniškai.

Kaimynų ir nepažįstamųjų įbauginimas – šunys negali būti naudojami kaip priemonė kam nors gąsdinti. Voljere augantys ar prie būdos pririšti šunys nėra tikrieji šeimos nariai. Taip auginami šunys dažnai tampa agresyvūs bei turi įvairių elgesio problemų.

Mada – šuns įsigijimas dėl asmeninių priežasčių, tokių kaip mada, noras pasipuikuoti prieš draugus, nešiotis jį kaip žaislą ar aksesuarą, nėra tinkama priežastis. Miniatiūriniai šunyčiai – ne žaislas. Dideli, agresyvios išvaizdos šunys neturėtų būti “vyriškumo” įrodymas.

Vedybinės ar šeimos problemos – šuo neišspręs asmeninių problemų tarp šeimos narių. Labiau tikėtina, kad šunelis taps įtampos objektu tokioje šeimoje, kuri ir taip turi nemažai problemų.

Vaikų prašymai – Jei vaikai labai nori šuns, neskubėkite jiems nusileisti ir įsiteikti. Nepamirškite, kad rūpinimosi šunimi pareigos anksčiau ar vėliau atiteks jums. Pirmiausiai pabandykite pasiūlyti vaikams padirbėti gyvūnų globos namuose tam, kad jie suprastų, jog rūpintis augintiniu nėra pramoga.

Dovana – niekada nedovanokite šuns, nepasitarę su šeimininku. Nepamirškite, kad šuo – tai įsipareigojimas daugeliui metų. Jei galvojate apie tokia dovaną, pirmiausiai pasišnekėkite su tuo žmogumi, kad įsitikintumėte, jog šis siurprizas tikrai bus laukiamas.