Pateiksime jums keletą klausimų ir atsakymų, susijusių su skanėstų naudojimu šuns dresūros metu.
Kodėl turėčiau naudoti maistą dresuodamas šunį? Ar jis turėtų klausyti vien todėl, kad aš liepiau jam kažką padaryti?
Šunys yra jaučiantys bei mąstantys padarai. Kaip ir žmonės, jie mielai darys tai, kas yra smagu ir už ką gali gauti tam tikrą atlygį, ir atvirkščiai, vengs to, kas nesuteikia džiaugsmo. Liepimas daryti šuniui kažką, negaunant atlygio, lygiai tas pats, kaip viršininko prašymas dirbti be atlygio. Žinoma, jūs visuomet galite išsireikalauti iš šuns tai, ko norite, bet tai neigiamai paveiks jūsų ir šuns santykius. Bet nepamirškite, jog jei sukursite žaidimą, „padaryk tai, ko noriu aš, ir gausi tai, ko nori tu“, abi pusės bus patenkintos ir turės iš to naudos.
Kodėl mano šuo klauso tik tada, kai rankoje turiu kąsnį?
Jei jūs visuomet pradedate pamoką, parodydami, jog turite kažką skanaus rankoje, šuo visuomet ir lauks to reginio ir kvapo. Tai labai dažnai žmonių užduodamas klausimas dresūros mokykloje. Prisiminkite šiuos žingsnius, kurie jums padės išvengti šios problemos:
- Naudokite rankos gestus
- Pažymėkite norimą elgseną klikeriu arba žodžiais „geras šuo, ar pan.
- Tik tada paduokite šuniui skanėstą. Šuo turi suprasti, kad nors jis ir nemato ar neužuodžia skanėsto, atlikęs pageidaujama veiksmą, būtinai jį gaus.
Norėčiau, kad visą laiką man nereikėtų apdovanoti savo šuns skanėstais, kaip tą pasiekti?
Jei mokote šunį komandos „sėsk“ ir tai kartojate kiekvieną dieną, automatiškai šuo įpranta prie jos ir paskui jau negalvodamas daro tą veiksmą. Po kiek laiko šunį apdovanokite ne kiekvieną kartą. Vietoj skanėsto emocingai ištarkite „geras šuo“. Tai pat galite duoti komandą „sėsk“ prieš išvedant šunį pasivaikščiot. Jei šuo prieš išeidamas už durų atliko tai, ko jūs pageidaujate, jo apdovanojimas – pasivaikščiojimas gryname ore. Taip pat apdovanojimas gali būti ir žaidimas su šuns mėgstamu žaislu ar pan.
Jei ilgai, kiekvieną dieną mokysiu šunį, ar nuo skanėstų jis nesustorės?
Maisto kiekį, kurį sumaitinate šuniui per treniruotę, turėtumėte išskaityti iš jo šėrimo. Taip pat stenkitės naudoti kuo mažesnius skanėsto gabalėlius.
Jei mano šuo nedirba „už maistą“, tai kaip pozityvios dresūros mokykloje aš kažką išmoksiu?
Pozityvios dresūros mokykloje maistas nėra dresūros pagrindas. Apdovanojimas yra tai, ką šuo labiausiai mėgsta, galbūt tai kamuoliukas, pagalys ar dar kažkas, dėl ko jūsų augintinis eina iš proto. Bet maistas yra viena iš paprasčiausių šuns paskatinimo priemonių, kadangi nėra šunų, kurie nemėgtų maisto.
Kada aš jau turėčiau nustoti naudoti maistą dresūroje?
Jei šuo bet kur ir bet kada vykdo komandą, kurios prašote, tuomet jau nebereikia naudoti maisto tos komandos mokyme.
Mano šuo namie kuo puikiausiai vykdo komandas, bet kai išeinu į kiemą, viskas pasikeičia, kodėl taip nutinka?
Namų aplinka yra viena iš paprasčiausių mokymo aplinkų, kadangi viskas šuniui yra įprasta ir pažįstama. Kieme šuo gali pamatyt įvairiausių dirgiklių bei keistų, naujų garsų. Nenuleiskite rankų ir pratinkite šunį dirbti įvairiose aplinkose, tam gali puikiai padėti įvairūs, dar neišbandyti skanėstai.