Neretai ir dideliuose miestuose, ir mažuose miesteliuose pastebime šunis, tempiančius šeimininkus ir agresyviai lojančius ant kitų šunų. Pirmoji šeimininko reakcija, šuniui rodant jėgos pranašumą, įprastai būna klaidinga – jis tampo šunį, griežtai bara, bet ir skatina elgtis dar agresyviau. Tai rezultate tampa dar didesniu ir pavojingesniu įpročiu.

Pasaulyje sukurtos ir aiškiai apibrėžtos mažiausiai dešimtis elgesio keitimo technikų, pagrįstų ne bausme, o šuns motyvavimu elgtis kitaip nei įprasta. Šios, teigiamos motyvacijos elgesio keitimo technikos, gali padėti šuniui pasijausti labiau pasitikinčiu, suformuoti teisingą ir norimą elgesį. Užtvirtinus visą elgesio keitimo sistemą šuo įgauna daug teigiamos patirties, padedančios jam atsipalaiduoti net šalia anksčiau agresiją kėlusių trikdžių.

O kad tai veikia – parodo Amandos Hodge darbas su reaktyviai besielgiančiu haskiu. Video filmuke pamatysite, kaip šuo reaguoja į aplinkinius šunis ir kaip jo elgesys pasikeitė po 2 elgesio keitimo treniruočių. Kas svarbiausia, šuns kūno kalba tapo atsipalaidavusi, taip šuo parodo kitiems šunims, jog jis neketina daryti nieko blogo ir išvengia galimų konfliktų.