Ar kada nors girdėjote, kaip skamba šimto Sibiro haskių atliekama “liaudiška sutartinė”? Ar kada nors matėte, kaip atrodo toks nevaikiškas paspirtukas, tempiamas vieno ar dviejų šunų? Ar kada nors pagalvojote, kad šuo ir dviratininkas gali pasiekti didesnį nei 50 km/h greitį?

Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte neigiamai, tuomet kviečiame Jus į tarptautines šunų kinkinių varžybas “Lietuvos Čempionatas 2012”, kurios jau spalio 6 – 7 dienomis įvyks istorinėje Lietuvos sostinėje Kernavėje, prie Baltojo kalno. Į šias varžybas susirinks ne tik stipriausi šalies sportininkai, bet ir sulauksime svečių iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos bei Estijos. Varžybos ypatingos tuo, kad pirmą kartą į Pabaltijo šalyse organizuojamas šunų kinkinių varžybas atvyks dalyviai net iš pačios Čiukotkos. Be to, žiūrovai turės galimybę pamatyti ir daugkartinius Europos bei Pasaulio Čempionatų dalyvius.

Šios varžybos – tai kartu ir trečiasis „Baltijos taurė 2012“ etapas. Šio sezono metu dalyviai varžosi keturiuose etapuose – atidarymas įvyko Latvijoje dar balandžio mėnesį, antrasis etapas vyko Rusijoje birželį, šis, trečiasis, Lietuvoje, finalas spalio 20-21 dienomis įvyks Estijoje. Visų varžybų metu dalyviai užsidirba ir kaupia taškus, o sezono pabaigoje, tai yra, finalinių varžybų metu, išaiškės stipriausi šių metų Pabaltijo šalių sportininkai.

“Baltijos Taurės” varžybos pirmą kartą 2008 metais buvo organizuotos Lietuvos entuziastų ir įvyko Kernavėje. Jau 2009 metais “Baltijos taurė” tapo daugiaetapėmis varžybomis – po vieną etapą vyko Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje. 2010 metais varžybos išaugo iki 5 etapų, kurie vyko Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Pernai prie šių šalių prisijungė ir Rusijos federacija.

Varžybų dalyviai varžysis keturių, šešių šunų traukiamo specialaus triračio ar keturračio, dviejų ar vieno šuns traukiamo paspirtuko, šuo + dviratininkas (angl. bikejoring) bei šuo + bėgikas (angl. canicross) kategorijose. Jauniausieji varžybų dalyviai turės galimybę įveikti vaikų „canicrosso“ (bėgikas+šuo) trasą. Renginio metu veiks lauko kavinė. Renginys žiūrovams nemokamas. Renginio pradžia – spalio 6tą dieną 12val, spalio 7-tą – 10val.

Laukiame visų, tiek mažų, tiek didelių, juk atminkite, kad nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga!

Daugiau informacijos www.mushing.lt