suo-ir-vaikas

Šaltinis: http://www.flickr.com/photos/60976823@N00

Jei norite, kad Jūsų vaikai mokytusi atsakomybės, rodykite jiems pavyzdį ir pirmiausiai patys būkite atsakingais gyvūnų augintojais.

Tėvai, nupirkdami vaikui šunį, neturėtų pradėti galvoti, kad vaikai iškart taps atsakingais šuns šeimininkais. Nesvarbu, kokio amžiaus yra vaikai, didžioji dalis šuns priežiūros, dresūros ir kasdieninių pasivaikščiojimų kris ant suaugusiųjų pečių.

Rūpintis šunimi turėtų visi šeimos nariai. Vaikams turėtų būti paskiriamos užduotys, priklausomai nuo jų amžiaus ir sugebėjimų.
9-12 metų vaikai neretai patys intensyviai pradeda domėtis šuns dresūra, priežiūra. Šiuo metu labai populiarūs yra jaunųjų hendlerių būreliai, kur vaikučiai mokomi bendrauti su šunimi, paruošti jį parodai bei tinkamai išstatyti savo keturkojį draugą ringe.

Galvokite apie ateitį. Šunys išgyvena 12-15 metų. Neretai, vaikai sulaukę pilnametystės, pradeda gyventi atskirai nuo tėvų. Tokiu atveju, šuns priežiūra atitenka suaugusiems.

Šeimos pradžia: ar protinga įsigyti šuniuką tuo pat metu, kai namuose yra mažas kūdikis ?

Poros kartais nori įsigyti šuniuką per nėštumą ar iškart po to, kai tik gimsta kūdikis. Tai yra gražios svajonės apie tai, kaip „šuo ir vaikas užauga kartu“.

Deja, šią rožinę viziją neretai yra sunku įgyvendinti. Rūpinimasis naujagimiu ir šuniuku tuo pačiu laiku yra pakankamai didelis išbandymas, apie kurį dažnai nepagalvojame.

Kūdikio atsiradimas šeimoje kardinaliai pakeičia gyvenimą. Įsigykite šunį tada, kai vaikas sulaukia bent jau penkerių metukų. Jūs turėsite daugiau laiko ir daugiau kantrybės auginant mažą šuniuką. Tada jau galėsite stebėti vaiko ir šuns bendravimą bei jį kontroliuoti.

Kūdikis atkeliauja į namus, kuriuose jau gyvena šuo

Labai svarbu tinkamai paruošti šunį susitikimui su nauju šeimos nariu.

Net ir pats nuostabiausias keturkojis draugas gali pradėti reikšti nepageidaujamas, tačiau visiškai natūralias reakcijas kūdikio atžvilgiu.

Jei šuo nemoka pagrindinių komandų – „sėsk“, „gulk“, „pasilik“ bei vaikčiojimo netempiant pavadžio, nedelsiant pradėkite lankyti dresūros mokyklą. Tinkamas šuns elgesys būtinas tam, kad sugebėtumėte tinkamai kontroliuoti šunį esant mažam vaikui.

Jau nėštumo pradžioje pradėkite ruošti šunį daugeliui pasikeitimų:
– Grafiko pasikeitimai – atsibusite ir eisite miegoti ne įprastu laiku, o tada, kai galėsite. Neišvengiamai sumažės dėmesio, rodomo šuniui, laikas (bent jau pačioje pradžioje). Po truputį pradėkite koreguoti laiką, kurį praleidžiate su šunimi, tam, kad šuo nesusietų dėmesio stokos jam su atsiradusiu kūdikiu ir nepradėtų „konkurencinės kovos“.
– Nauji garsai – buas daug verksmo, rėkimo, gurguliavimo ir pan.
– Nauji kvapai – nešvarios kūdikio sauskelnės, vaikiškos pudros, losjonų kvapai.
– Nauji daiktai – bus naujas vėžimėlis, lovytė, vaikiški varteliai ir pan.
– Naujos taisyklės – gali pasikeisti stovėjusių baldų padėtis, į kai kuriuos kambarius šuo nebebus įleidžamas ir ne visada augintiniui bus leidžama užšokti ant kelių.

Parengta pagal: APDT mokomąją medžiagą.