Šaltinis: http://www.flickr.com/photos/overdrive_cz

Šaltinis: www.flickr.com/photos/overdrive_cz

Vaikų amžius ir aktyvumo lygis

Maži šunys, tokie kaip rusų žaisliukai ar čihuahua, nėra tinkami pradėjusiems vaikščioti kūdikiams ir mažiems vaikams. Šie maži šuneliai yra per trapūs, kad iškęstų grubius mažų vaikų glostymus ir prisilietimus. Jei mažas šuo jaučiasi pažeidžiamas ir jaučia grėsmę iš vaiko, jam gali įkąsti.

Šeimoms su labai mažais vaikais reikėtų ieškoti šuns ne mažesnio kaip 25 – 30 kg svorio. Šunys, nesijaučiantys pažeidžiamais, yra geresni kompanionai.


Šeimai, kuri augina kūdikius ir pradedančius vaikščioti vaikus, geriau rinktis kuo didesnius šunis. Daugelis didelių veislių — niūfaundlendai, mastifai, medžiokliniai šunys, leonbergeriai — yra geresnio būdo, ir tikėtina, jog tokie šunys smarkiai nesureaguos, kai netyčia ant jų bus užlipta ir pan.

Namuose su aktyviais vyresniais vaikais ir paaugliais tinkamas pasirinkimas gali būti aktyvūs, vidutinių ir didelių veislių šunys, jei jie bus dresuojami ir gaus pakankamai fizinio krūvio.

 Priežiūra

 Kūdikiai ir maži vaikai niekada neturėtų būti paliekami be priežiūros su šunimis.

Net gerai besielgiantys vaikai yra vaikai. Jie  elgiasi vaikiškai ir nenuspėjamai, o kartais toks elgesys gali sužeisti ar išgąsdinti šunį. Suteikite šuniui ramią erdvę, kad jis turėtų kur pasislėpti nuo vaikų, kai jam to prireiks.

Netgi tada, kai vaikai vyresnio amžiaus, tėvai turi suprasti, kad įsigijus šunį, vaikai turi prižiūrėti ir mokyti augintinį. Tokiu būdu formuojasi šuns ir vaiko santykiai.

Laikas

Šuniuko auginimui reikia skirti daug laiko! Jaunoms šeimoms, kuriose yra kūdikių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, patariama atidėti šuns įsigijimo klausimą, kol jauniausiam vaikui sukaks bent jau penkeri metukai. 

 Šuniukas ar suaugęs šuo? 

Daugelis šeimų su mažais vaikais pasirenka šuniukus manydami, kad jie yra nepavojingi, lengviau mokosi ir greičiau prisitaiko nei vyresni. Bet tai ne visada yra taip. Jauniems šuniukams reikia skirti daugiau laiko ir rūpesčio nei dideliems šunims, jie taip pat yra linkę į grubesnius žaidimus, kandžiotis ir draskyti, o tai nėra priimtina namuose su mažais vaikais.

Geriausias pasirinkimas daugeliui šeimų – jaunas suaugęs šuo, kuris anksčiau gyveno su vaikais. Ieškokite šuns, kuris MYLI vaikus, o ne tiesiog juos toleruoja.

Paruošta pagal: APDT mokomąją medžiagą