Jei susidūrėte su nevalingo šuns šlapinimosi problema, svarbu kuo greičiau išsiaiškinti to priežastis ir imtis tikslingų veiksmų problemai išspręsti – tiek dėl šuns gerovės ir sveikatos, tiek ir Jūsų komforto.

Kodėl šuo nevalingai šlapinasi?

Nevalingo šunų šlapinimosi priežastis paprastai galime suskirstyti į dvi grupes: patologinės ir psichologinės. Kaip žinoti, kurio tipo problema aktuali Jums? Atkreipkite dėmesį: jei šuo šlapinasi žaisdamas, bėgiodamas ar atlikdamas kitas kasdienes savo veiklas, jei šlapinimasis trunka gana ilgai, jei šlapinantis pastebima kraujo, tai yra ženklai, kad problema greičiausiai yra patologinė ir būtina skubiai kreiptis į veterinarą.

Iš psichologinio tipo nevalingo šuns šlapinimosi priežasčių galima išskirti šlapinimąsi, paskatintą didelio džiaugsmo ar, atvirkščiai, baimės. Tai būdinga jautriems šunims, kuriems tokios emocijos kelia širdies ritmo suaktyvėjimą, dėl ko keturkojis nekontroliuoja savo šlapimo pūslės. Taip pat nevalingą šlapinimąsi gali skatinti nerimas, susijaudinimas, dėmesio siekis ir pan.

Esti ir kitų priežasčių, kodėl šuo šlapinasi nevalingai. Pavyzdžiui, galbūt tai lemia auklėjimo spragos? O gal šuo tokiu būdu žymisi savo teritoriją?

Ką daryti, jei šuo šlapinasi nevalingai?

Norint sužinoti, kaip išmokyti šunį tinkamai atlikti gamtinius reikalus ir kaip atpratinti šunį šlapintis nevalingai, svarbu identifikuoti tikslias to priežastis. Žinodami problemą paskatinusius veiksnius galėsite parinkti geriausius jos sprendimo būdus.

Šuo šlapinasi, kai labai džiaugiasi? Pasistenkite kiek įmanoma vengti tokių situacijų, skatinkite šuns ramią reakciją į džiaugsmingus dalykus. Prieš pradėdami su keturkoju žaisti pasirūpinkite, kad jo šlapimo pūslė būtų tuščia. Taip pat jei šuo nevalingai šlapinasi dėl džiaugsmo pliūpsnių, reikėtų užsiimti šuns dresūra – tai bus ilgalaikis ir labai naudingas problemos sprendimas. Dresūra didins Jūsų autoritetą šuns atžvilgiu, tad jo auklėjimas, tikėtina, duos daugiau teigiamų rezultatų.

Jei nevalingą šlapinimąsi suponuoja tam tikra baimė, labai svarbu ją identifikuoti ir pašalinti ar, jei tai neįmanoma, iki minimumo sumažinti jos poveikį augintiniui.

Nevalingą šlapinimąsi gali sąlygoti ir itin didelis pavaldumas. Tokiu atveju įėję į patalpą, kurioje yra šuo, pasistenkite nekreipti į jį dėmesio, kad šuo nurimtų ir jūsų atėjimą traktuotų kaip natūralų dalyką. Kai keturkojis nurimsta, tada skirkite jam dėmesio: pasisveikinkite, pakalbinkite. Arba esant perdėtam pavaldumui vos grįžę namo iškart išveskite šunį į lauką.

Kas dar svarbu? Savo keturkojį išveskite į lauką, kai pavalgo, pamiega. Nepamirškite pagirti, kai šlapinasi tam skirtoje vietoje. Palikdami šunį namuose vieną uždarykite į jam skirtą narvą – didelė tikimybė, kad šlapintis ten, kur miega, jis nenorės ir taip mokysis pakentėti.

Na, o jei šuo šlapinasi nevalingai dėl patologinių priežasčių, tuomet būtinas vizitas pas veterinarą. Jis apžiūrės Jūsų augintinį, atliks reikiamus tyrimus ir, identifikavęs negalavimą, paskirs tikslingą gydymą problemai spręsti.