Viena iš dažniausiai šunų šeimininkų daromų klaidų – manyti, jog šuns dresūros pamokos reikalingos šuniui tik dresūros aikštelėje. Tiesą sakant, šunys (ir žmonės) mokosi kiekvieną gyvenimo akimirką ir įvairiose vietose. Kad turėtumėte visur gerai besielgiantį šunį, turite visur skatinti jo pageidaujamą elgesį. Komandos “geras” arba “ne” yra tinkamas principas, mokantis šunį naujo elgesio. Štai keletas patarimų, kaip galite realiose sąlygose mokyti šunį gero elgesio.
Pasiimkite kartu į visas viešas uždaras ir atviras erdves, kur leidžiama įeiti su šunimis. Nors Lietuvoje jų šiuo metu nedaug, tačiau yra keletas kavinių, kuriose leidžiama ateiti su augintiniu. Atvirose erdvėse problemų mažiau, nors ir esame apriboti įvairiausių antsnukių. Taip pat kartu apsilankykite gyvūnų prekių parduotuvėse. Patekus į tokią vietą, Jums svarbu supažindinti šunį su tinkamu elgesiu: ramiu ėjimu greta, mandagiu sėdėjimu glostant, nešokinėti ant žmonių ir gulėjimu po stalu ar kėde. Taip pat išmokykite šunį atsisėsti prieš lipdami ar išlipdami iš mašinos.
Pasiimkite šunį kartu pasivažinėti į mašiną. Net jei važiuojate trumpam, pinigų į bankomatą ar į parduotuvę, pasiimkite kartu šuniuką. Išeidami iš mašinos galite mokinti ramiai pasilikti ir socializuotis su praeiviais.
Mokinkite mandagiai pasisveikinti, kai svetimas žmogus prieina prie Jūsų. Dažniausia šunų auklėjimo klaida yra jų šokimas ant žmogaus, kuris mažam šuniukui subrendus tampa įkyria problema. Tad nuo pirmos šuniuko dienos mokinkite, jog pasisveikinimas su šunimi atliekamas tik atsisėdus.
Mokinkite atsisėsti ir atsigulti su išlaikymu, kai žiūrite televiziją, kalbatės telefonu, verdate pietus, valgote vakarienę, dirbate su kompiuteriu ar kai vaikai daro namų darbus. Šuo pertraukų metu išmoksta būti ramus, įkyriai nereikalauti dėmesio.
Šuns kvietimas ateiti pas šeimininką turi tapti kasdieniu įpročiu, todėl jo mokykitės kasdien ir pradėkite namie kviesdami šunį ėsti arba pakviesdami pas save, kai šuo pradeda loti pro langą matydamas praeivius.
Panaudokite labiausiai šuns pamėgtas veiklas šuns elgesio formavimui. Pvz., jei šuo nori išeiti į lauką, visada priverskite jį atsisėsti ar atsigulti ar atlikti triuką. Tą patį šuo turi atlikti, kai nori gauti maisto, būti paglostytas ar gauti dėmesio. Kitais žodžiai, šuo turi užsidirbti !
Straipsnis: “Real life training”
Nuotrauka iš: http://www.flickr.com/photos/dogtrainingcd