Pasivaikščiojimai su augintiniu kartais tampa rutiniški, o siekiant kuo efektyviau iškrauti šunį, gali pritrūkti žinių. Vilniuje vykstantys „Rekso“ mokyklos kursai „Šuo miške“ padeda sustiprinti ryšį su šunimi gamtos sąlygose, o bendraminčių apsuptyje šeimininkai ir jų šunys čia susiduria ne tik su smagiais iššūkiais, bet ir naujomis galimybėmis.
Pramoga ir treniruotė
Nuo rugsėjo startavusius rudeninius „Rekso“ žygius vedanti trenerė Sondra Jonceva apibrėžia, kad keletą valandų trunkantys pasivaikščiojimai apjungia fizinį bei protinį krūvį, socializaciją ir taip pat – poilsį, atsipalaidavimą. Juk ne veltui sakoma, kad buvimas gamtoje padeda atgauti jėgas ir pasisemti energijos.
Anot jos, nuo 2015-ųjų „Rekso“ mokykloje vykstantys žygiai leidžia pažinti ar iš naujo atrasti istorines vietas, pamatyti skirtingus kraštovaizdžius, sportuoti kartu su augintiniu gryname ore. Trasos ilgis parenkamas toks, kad prisijungti galėtų ir šeimos su vaikais.
„Kartais žmonės vengia pasivaikščiojimų skirtingomis, naujomis vietovėmis, nepasitikėdami savo jėgomis ir bijodami, kad gali pasiklysti nežinomoje vietoje. Tačiau „Rekso“ žygiuose yra užtikrinamas saugumas, kadangi keliaujama su treneriu, kuris puikiai pažįsta apylinkes ir žino visas einamo maršruto subtilybes“, – sako Sondra.
Paklusnumo pamokos – gamtos sąlygose
„Šuo miške“ treniruotės – nėra tik paprastas pasivaikščiojimas kartu su augintiniu. Kaip teigia Sondra, užsiėmimuose susirenka skirtingo amžiaus ir sudėjimo šunys – jie gali laisvai tarpusavyje bendrauti ir žaisti. Taip pat augintiniai yra mokomi reaguoti į šeimininko veiksmus ir atlikti komandas, nepaisant to, kad šalia yra dar keletas šunų ar kitų trikdžių.
Žygio metu yra skiriamos įvairios užduotys, ugdančios šuns paklusnumą ir stiprinančios šeimininko ir augintinio ryšį. Pavyzdžiui, kelio atkarpoje yra sukuriamos pagundų trasos (padedamos gaišenos, kaulai, įvairūs žaislai), pro kuriuos eidamas šuo turi sekti šeimininką, nekreipdamas dėmesio į dirgiklius.
„Šeimininkai taip pat mokomi, kaip teisingai daryti šuns apšilimą, atlikti įvairius pratimus bei efektyviai stiprinti šuns raumenyną žygio metu panaudojant pasitaikančius gamtinius objektus – akmenis, kelmus, įkalnes ir t.t. Naujus įgūdžius galima sėkmingai pritaikyti įprastuose pasivaikščiojimuose su augintiniu“, – priduria trenerė.
Sekantis žygis: daugiau fizinio krūvio, daugiau įspūdžių
Šį rudens sezoną jau įvyko trys „Šuo miške“ žygiai: keliauta Rybiškių, Strelčiukų apylinkėmis, Pavilnių kalvomis. Nors oras vis labiau niūrėja, Sondra patikina, kad žygiui nėra blogų oro sąlygų – yra tik netinkama apranga. Todėl jau spalio 21-ąją dieną „Reksas“ organizuoja dar vieną kelionę.
„Kelionės trasa nusidrieks 15 kilometrų: žingsniuosime Dūkštų apylinkėmis, aplankysime net keturis piliakalnius. Žygis skirtas šunims nuo 6 mėnesių, kadangi mažesniems šuneliams toks fizinis krūvis gali būti per didelis“, – paaiškina Sondra ir papildo, jog žygio metu šeimininkams privaloma pasirūpinti ekskrementų maišeliais, vertingais skanėstais ir žaislu augintiniui.