labradorasŠunys gali tiksliai užuosti žarnyno vėžį net jei jis yra ankstyvojoje stadijoje – tvirtina tyrimai, aprašyti internetiniame žurnale Gut.

Keletas atradimų pagelbėjo tyrimo autoriams nustatyti, jog cheminiai specifinių vežio rūšių komponentai cirkuliuoja kūnu. Tai leidžia sudaryti testus, kuriais ši liga būtų nustatoma dar prieš išsisijodama po organizmą.

Specialiai paruoštas Labradoro retriveris per kelis mėnesius atliko 74 uostymo testus, susidedančius iš iškvėpto oro ir išmatų, iš kurių tik vienas turėjo vėžio kvapą. Mėginiai paimti iš 48 žmonių, turinčių žarnyno vežį ir 258 savanorių, neturinčių vežio arba jį turėjusių praeityje.

Apie pusės savanorių pavyzdžių paimti iš žmonių, turinčių žarnyno polipų, kurie numanomi kaip žarnyno vėžio pirmieji simptomai. 6% iš kvėpavimo pavyzdžių bei vienas iš dešimties išmatų pavyzdžių iš šios grupės turėjo žarnyno uždegimą, opą ir apendicitą.

Žarnyno vėžio mėginiai buvo padaryti sergantiems žmonėms įvairiose šios ligos stadijose.

Šunys tiksliai atpažino, kurie pavyzdžiai yra vėžio ligonių, o kurie ne. Jie tai atliko 95% tikslumu pagal kvėpavimo testą ir 98% tikslumu pagal išmatų testą. Rūkančiųjų kvėpavimo testai nesudarė problemų šunims aptikti susirgimams. Tai įrodo, jog ši klastinga liga turi savotišką kvapą, sukeliamą piktybinių ląstelių.

Tyrimais jau yra įrodyta, jog šunys gali aptikti šlapimo pūslės, odos, plaučių, krūties vėžį.

Paruošta pagal: www.sciencedaily.com