Žaidimas su šunimiVirvės traukimas – vienas iš mėgstamiausių šunų žaidimų. Tai taip pat puikus iškrovos būdas. Mažiems šuniukams virvės traukimas primena vados galinėjimąsi ir imtynes. Kad žaidimas būtų malonus jums ir jūsų augintiniui, turite nustatyti aiškias taisykles.

Žaidimo metu šuniukas gali švelniai urgztelti, tačiau visada stebėkite, kad jis būtų atsipalaidavęs, nugara neturi būti pašiaušta. Jei šuo žaidimo metu netyčia įkando ar grybštelėjo dantimis, kuriam laikui nutraukite virvės traukimą. Taip pat visada stebėkite, kad žaidimas nepereitų į agresiją ( šuo pradeda stipriai urgzti, pašiaušią keterą, agresyviai įsirėžia). Tokiu atveju iškart nutraukite jau nebe žaidimu tapusias imtynes. Jei jūsų šuo linkęs į dominavimą, šį žaidimą visada turi laimėti šeimininkas, nes kitaip šuniukas jausis pranašesnis už jus. Laimėti – nereiškia iš visų jėgu plėšti virvę iš nasrų, užtenka tiesiog išmokyti augintinį komandos „duok“ ir ją ištarus šuniukas paleis virvę. Nepatartina varžytis su keturkoju itin smarkiai, juk tai tik žaidimas, o ne rungtynės.

Komanda „duok“ nėra sudėtinga. Tiesiog, kai norite nutraukti žaidimą, pasiimkite skanų kasnelį ir sakydami komandą, kiškite jį artyn nosytės. Užuodęs maistą, šuniukas paleis virvę, iškeisdamas ją į gardų kasniuką. Nepamirškite už įvykdytą komandą šuns pagirti. Sėkmės žaidime!

Pastaba. Nepamirškite, jog šis žaidimas labiau tinkamas  suaugusiam šuniui, jo negalima azartiškai žaisti, kai formuojasi šuniuko sąkandis.

Nuotrauka iš: http://rufusridgeback.blogspot.com

Komentarai

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".