Kanarų dogas - presa canarioKanarų dogas – galingas, stambių kaulų šuo, kilęs iš Kanarų salų. Tai bebaimis, stipraus charakterio, dominuojantis gyvūnas. Pakliuvęs į netinkamo šeimininko rankas gali tapti pavojingu ginklu. Tinkamas šeimininkas turi sugebėti “pastatyti šunį į vietą”, būti lyderiu, kuris padėtų Presui suprasti, kad žmogus yra aukščiau jo. Vienas iš būdų tai padaryti – vaikščiojimas, sportavimas su augintiniu. Tai ne tik gerina kontaktą su šunimi, bet ir iškrauna jo sukauptą perteklinę energiją.

 

Perro de Presa Canario – protingas, ramus namuose, ištikimas savo šeimai, nepasitikintis svetimais šuo. Kaip dauguma sarginių veislių Presa reikia ankstyvos dresūros bei socializacijos, kadangi gali būti agresyvus ir su kitais šunimis. Ši veislė reikalauja pasitikinčio savimi, stipraus charakterio žmogaus, kuris sugebėtų susitvarkyti su jam mestu iššūkiu. Dėl šios priežasties yra netinkamas žmonėms, pirmą kartą laikantiems šunį.

Disciplinuotai užaugintas Kanarų dogas tampa tikru draugu, kompanijonu, puikiai tinkančiu auginti šeimoje su vaikais bei kitais gyvūnais (tačiau galioja ta pati taisyklė, kad vaiko su šunimi vieno geriau nepalikti).

O čia keletos minučių fotogalerija, kurioje susipažinsite su linksma Kanarų dogo vaikyste:

Straipsnyje panaudota nuotrauka iš www.dogcafe.net

Komentarai

Viktorija Černova

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".