Bedlingtono terjeras – tai buvęs mažų gyvūnėlių (ūdrų, žiurkių, lapių) medžiotojas. Šie simpatiškos išvaizdos šuniukai dėl panašumo į ėriuką patinka daugeliui. Šiuo metu veislė tapo dekoratyvine, nors neprarado savo sportinių sąvybių:

Bedlingtono terjeras kaip dauguma terjerų – drąsus, ryžtingas, probleminėse situacijose nenusileidžia. Nors namie – jis meilus šeimos draugas, mylintis vaikus. Tačiau, kaip ir visi medžioklinę prigimtį turintys šunys, mėgsta aktyvų laiko leidimo būdą. Šios veislės šunims būtini ne tik kasdieniai pasivaikščiojimai, tačiau ir palakstymai atvirose erdvėse.

Bedlingtono šuniukai nesunkiai dresuojami, mėgsta bendrauti su žmonėmis:

Bedlingtono terjero priežiūra nėra labai sudėtinga, tačiau reikalauja ne tik trimingavimo užaugus kailiui, bet ir kasdienio darbo: kasdien šukuoti kailį kietu šepečiu, kad nesusiveltų.

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.