basenjiBasenji – mažas, trumpaplaukis ir atletiškas šuo,  kilęs iš Afrikos. Dėl jų raukšlėtos kaktos, daugumai žmonių šie šunys atrodo visada susirūpinę. Dėl ilgų kojų, Basenji judesys labai panašus į arklio. Kai šie šunys bėga visu greičiu – jų kojos vos liečia žemę. Jie džiaugiasi galėdami daryti tai, dėl ko gimė: medžioti ir bėgioti.

Vienas geriausiai žinomų Basenji bruožų – jie niekada neloja. Tai nereiškia, kad šie šunys yra labai tylūs ir neskleidžia jokių garsų. Šie šunys gali verkšlenti, inkšti, staugti, rėkti, tylėti – viskas priklauso nuo šuns nuotaikos. Kai Basenji nusiminęs, jo skleidžiamas garsas panašus į moters ar vaiko klyksmą, gaidžio giedojimą. Apskritai, jei jie nori būti išgirsti, jie žino, kaip tai padaryti.

Mokyti Basenji gali būti be galo sunku, nes jie labai užsispyrę. Juos auklėti reikia tik per teigiamą motyvaciją (kąsneliai, pagyrimai). Jie nori įtikti savo šeimininkui, bet visada parodo savo užsispyrimą. Tai šuo, kuris visada pabandys pakilti hierarchijos laipteliais aukštyn – jei tik Jūs tai leisite. Basenji, labiau nei kitų veislių šunys, mėgsta kramtyti įvairius daiktus. Jie – nepriklausomi šunys. Jeigu yra galimybė pabėgti – jie ja pasinaudos. Jeigu norite labai paklusnaus šuns – Basenji ne Jums.

Basenji labai energingi, meilūs, žaismingi, tačiau mėgstantys vadovauti šunys. Jeigu norite gero augintinio – geras kontaktas dar su jaunu šuniuku – būtinas. Basenji sunkiai sutaria su kitais šunimis, ypač tos pačios lyties. Jie labai protingi ir mėgsta bendrauti su visais šeimos nariais. Šios veislės atstovai gali nemėgti svetimų žmonių ir susidūrus su jais – stengtis pasišalinti. Jie saugo ir gina savo namus ar teritoriją, kurioje praleidžia daug laiko. Basenji geriau augti su vyresniais vaikais. Kai kurie Basenji mėgsta laipioti, todėl žema tvora – jiems ne bėda. Basenji kaip 2 metų vaikai – jeigu negauna dėmesio – gali imtis žalingų veiksmų. Užsiėmimas, sportas, žaidimas su šiuo šunimi gali užimti daug laiko. Basenji nemėgsta vandens, todėl jo išvengti bandys betkokia kaina. Didžiuliu užsispyrimu, noru ir darbu – Basenji galima išmokyti pasklusnumo, mokytis pradedant ankstyvoje vaikystėje.

Jei manote, kad nesugebėsite patys išauklėti šuniuko, kreipkitės į profesonalius trenerius, kurie padės, patars, kaip pasiekti Jūsų norimų rezultatų.

Parengta pagal http://www.terrificpets.com
Nuotrauka iš http://www.flickr.com/photos/optimus_prime

Komentarai