aliaskaBirželio 27 d. šunų kinkinių sporto klubas “Aliaska” kviečia į pirmą kartą Baltijos šalyse Lietuvoje įvyksiančias „Dogtrekkingo“ varžybas . Dogtrekingas – tai turistinis žygis su šunimis . Tai labai sparčiai populiarėjanti visame pasaulyje sporto šaka – laisvalaikio praleidimo forma su savo augintiniais ir šeimos nariais iš arti susipažįstant su savo šalies nuostabiausiais gamtos kampeliais bei skatinanti sveiką gyvenimo būdą.
Nuoširdžiai kviečiame visus visų veislių , kilmingų ir ne, šunelių šeimininkus dalyvauti pirmajame žygyje Lietuvoje . Jūs turite unikalią progą tapti šios sporto šakos pionieriais Lietuvoje po finišo įsiamžindami bendroje “ Pirmojo turistinio žygio su šunimis“ dalyvių nuotraukoje . Visi varžybų dalyviai įveikę trasą bus apdovanoti diplomais –sertifikatais . Varžybų nugalėtojų laukia vertingi prizai.

“Dogtrekking`as”- tai idealus laisvalaikio praleidimo būdas šuniui ir jo šeimininkui. “Dogtrekking`as”, kitaip tariant “žygis su šunimi”, tinka visiems!
Pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai skirti šunims – dalyvavimas parodose, šunų kinkinių lenktynės, agility ir kt., bet kurgi gali susitikti tie, kuriems šuo yra tiesiog geru draugu?
Tam idealiai tinka “ dogtrekkingas”.

Dalyvavimas šioje neįprastoje sporto šakoje nereikalauja specialaus pasiruošimo. 20-30 km. distanciją yra pajėgus įveikti kiekvienas sveikas žmogus ir šuo. Trumpesnės trasos paprastai yra ruošiamos mažiau patyrusiems dalyviams. Nesijaudinkite dėl savo šuns- jeigu jis neturi jokių sveikatos apribojimų, tokio ilgio trasa nesukels jam jokių problemų. “Dogtrekkinge” gali dalyvauti visų veislių šunys.

Atitinkamai, ilgesnė trasa reikalaus iš jūsų geresnio fizinio pasiruošimo, bet tai nereiškia, kad reikia būti profesionaliu sportininku, kad ją įveiktumėte. Dauguma dalyvių traktuoja “dogtrekkingą” kaip smagų visos dienos pasivaikščiojimą, nors atsiranda sportininkų, kurie visą trasą įveikia bėgant.
”Dogtrekingas” skiriasi nuo paprasto pasivaikščiojimo ne tik trasos ilgiu. Jis turi kai kurias orientacinio bėgimo ypatybes – paprastai dalyvis turi vadovautis žemėlapių kad atrastų kontrolinius punktus. Kartais trasa veda per turistinį maršrutą, tad pakanka juo vadovautis , kad dalyvis pasiektų finišą. Detalesnė informacija yra visada pateikiama prieš startą.
Ekstremalių pomėgių mėgėjai organizuoja dogtrekking`ą su sudėtingesniais maršrutais pvz. naktį arba kalnuose. Tada reikia pasirupti atitinkamą įranga.
Pavyzdžiui šeimos komanda gali startuoti” dogtrekking`e “su vienu šunimi. Tai suteikia pasitikėjimo savimi – galite vienas kitam padėti trasoje. Tokiu atveju reiktų nepamiršti, kad finišą turite pasiekti visi kartu.

Daugiau informacijos: http://www.nuotykiuakademija.lt/new/?mod=contents&act=view&lang=lt&id=41