Judėjimas labai svarbus ne tik mums – žmonėms, bet ir mūsų augintiniams. Kartais pritrūksta laiko ilgiems pasivaikščiojimams. Tokiu atveju šunų sportas – geras būdas iškrauti susikaupusią šunų energiją. Pasaulyje yra be galo daug įvairiausių sportinių užsiėmimų šunims.

Štai keletas iš jų:

Agility

agility-suoŠunų agility – tai judrus sportas, kurio varžybų metu be galo svarbus tikslus ir greitas šuns nukreipimas per įvairias kliūtis. Agility puikiai iškrauna susikaupusią šuns energiją, nes šuo dirba ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Šunys varžybų metu dirba be pavadėlių, maisto, žaislų ar kito paskatinimo. Vedlys negali liesti nei šuns, nei kliūties. Taigi šeimininkas nukreipia šunį ant kliūčių tik balso, judėjimo ir kūno signalais. Šie signalai nereikalauja išskirtinio gyvūno mokymo, tačiau šeimininkas ir jo augintinis turi puikiai suprasti vienas kitą. Šio sporto metu dirba ne tik šuo, bet ir šeimininkas, nes jam judėti reikia ne ką mažiau. Agility tinka tiek dideliems, tiek mažų veilių šunims.


 

Bikejoring’as, Skijoring’as ir Canicross’as

skijoringasŠios 3 sporto šakos labai panašios, jų principas tas pats: šuo ar šunų kinkinys tempia vienaip ar kitaip „pasikausčiusį“ žmogų. Bikejoring‘e naudojamas dviratis, skijoring‘e – slidės, prie kurių tvirtinamas šuo ar šunų kinkinys. Canicross‘e šuo pririšamas specialiais lynais prie žmogaus kūno – šiuo atveju tempia bėgantį žmogų. Slidinėjimas su šunimis (skijoring‘as) – tai sportas, kuriame 1, 2 ar 3 šunys traukia slidininką. Tai yra paprasčiausia, bet reikalaujanti labai artimo ryšio su šunimi, šunų kinkinių sporto šaka. Tradicinės šunų veislės, kurias galima kinkyti – eskimų veislės šunys, samojedai, Aliaskos malamutai (ar jų mišrūnai), tačiau kartais kinkomi ir kitų veislių šunys, dažniausiai ištvermingiausi ir labai energingi. Bėgiojimas su šunimis (canicross‘as) – tinka visiems nebijantiems pajudėti žmonėms. Jis naudingas ne tik šuniui, bet ir šeimininkui. Bėgiojimui iš esmės tinka visi šunys, tačiau patogiausia bėgioti su vidutinio dydžio šunimi.


 

Flyball

FlyballKomandinis darbas, greitis ir tikslumas – tai pagrindiniai šio sporto elementai. Šiame sporte dirba 4 šunų komanda, kuri rungiasi estafetės principu su kitais. Trasa susideda iš starto/finišo linijos, 4 kliūčių, kurių gale laukia „laimikis“ – įtaisas, kuris užmynus spyruoklinį mygtuką išspjauna teniso kamuoliuką. Pirmasis šuo, kirtęs starto liniją, bėga per kliūtis, užmina ant mygtuko, pagauna išskridusį kamuoliuką ir su juo dantyse skrieja atgal per kliūtis. Kirtus finišo liniją, pajuda kitas šuo. Flyball‘ą sportuoti gali visų veislių šunys.

 


 

 Šokiai su šunimis

Tai modernus, įdomus ir unikalus šunų sportas, kurio sudedamosios dalys: šuns paklusnumas, įvairių gudrybių mišinys ir šokis. Šis sportas nėra apibrėžtas standartais, visa tai priklauso nuo Jūsų fantazijos bei ryšio su šunimi. Šiame sporte vertinamas šuns užsidegimas, noras vykdyti įvairias nestandartines komandas, kurios sujungtos su muzikos elementais. Taip pat vertinamas šuns ir šeimininko komandinis darbas. Šeimininkai laisvai naudoja rankų, kojų ir kūno gestus muzikos interpretacijai.

 

Frisbee (frisbis, disko gaudymas)
Frisbio žaidimo esmė – šuo gaudo išmestą diską. Frisbio varžybose didžiulis dėmesys teikiamas atstumui, kuriame sugautas diskas bei šuns akrobatikai, kai atliekamas šis veiksmą. Norėdami  išmokyti šunį gaudyti diską, visų pirma reikia mesti diską trumpu atstumu tiesiai į šunį. Vėliau mesti aukščiau, toliau ir t.t.

Svorio tempimas
Šio sporto esmė – šuo su specialiomis petnešomis tempia svorį. Šuns šeimininkas eina priekyje šuns ir jį kviečia. Šis sportas labai pavojingas.

Šunų šuoliai
Šiame sporte šunys konkuruoja šokinėdami į tolį arba aukštį nuo platformos į vandenį. Čia gali dalyvauti šunys nuo 6 mėnesių amžiaus. Norėdami paskatinti šunis naudojame įvairius žaislus. Šuo neprivalo parnešti daiktą ir jį atiduoti.