100130_dog_show

  1. Vedlio apranga turi būti tvarkinga. Ji neturi būti pernelyg blizgi, lyg scenos dainininko, kadangi ringas – ne scena ir jūs nesat pagrindinis dalyvis. Avalynė turi būti patogi, jokių kulnų, kadangi batų kaukšėjimas erzina šunį. Neužsidėkite ant savęs visos turimos bižuterijos, skambantys auskarai bei apyrankės taip pat blaško šunį. Plaukai turi būti tvarkingai surišti. Pasidarykite tokį manikiūrą, kuris prireikus netrukdys jums pražiodinti savo šuns nasrų.
  2. Net jei pažįstate teisėją, neparodykite to.
  3. Šuns dėmesio atkreipimui praktiškai galite naudoti viską: žaislus, maistą ir pan. Tačiau nepamirškite, kad ringe jūs esate ne vieni. Jūsų naudojamos dėmesio atkreipimo priemonės neturi trukdyti šalia esantiems. Necypinkite žaislų, neleiskite šuniui loti, nemėtykite skanėstų ant žemės.
  4. Kol teisėjas apžiūrinėja kitus šunis, ypač jei jūsų klasė yra didelė, leiskite šuniui pailsėti, tačiau visuomet stebėkite teisėją. Nebendraukite su už ringo atėjusiais jūsų draugais ar pažįstamais. Visą dėmesį sutelkite į šunį.
  5. Atėjus jūsų apžiūros laikui, ramiai nuveskite šunį arčiau teisėjo ir jį pastatykite. Jei teisėjas ko nors paklaus, atsakykite trumpai ir aiškiai, ta kalba, kuria kalba teisėjas.
  6. Jei laimėjote, mandagiai paspauskite teisėjui ranką. Tačiau, jei davėte šuniui skanėstų ir jūsų rankos nėra švarios, nepamirškite jų kuo greičiau nusivalyti.
  7. Jei jums nepasisekė, nekaltinkite teisėjo, neburbėkite, o ramiai išeikite iš ringo. Toks yra to teisėjo sprendimas ir laimėtojai dėl to nėra kalti. Verčiau įrašykite šį teisėja į savo „juodąjį sąrašą“.
  8. Jei nepasisekė, jokiais būdais nekaltinkite savo šuns. Išėjus iš ringo pasidžiaukite juo, pažaiskite. Šuo puikiai jaučia šeimininko emocijas, todėl jūsų surūgęs veidas ringe šunį taip pat įtakoja. Tieks jums, tiek šuniui paroda turi būti šventė, neleiskite  jos užvaldyti emocijoms.