Ar jūs kada svajojote apie tai, kad šunys pradėtų su jumis kalbėtis? Iš tiesų šunys moka bendrauti, tačiau, kitaip nei žmonės, daugeliu atveju jie bendrauja ne žodžiais, bet kūno kalba.
Labai svarbu išmokti suprasti, ką jie nori perteikti savo kūno signalais. Nepatyrusiam žmogui tai gan sunku padaryti, kadangi tas pats elgesys, tik skirtingose situacijose, gali reikšti visiškai priešingus dalykus. Yra išskirtos kelios šuns kūno dalys, į kurias labiausiai turėtumėte atkreipti dėmesį, norėdami geriau pažinti savo keturkojį draugą. Tai: nasrai, akys, ausys, galvos padėtis, įsitempęs arba atsipalaidavęs kūnas, ketera ir uodega.

Visas kūno dalis reikia stebėti kartu. Pavyzdžiui, jei šuo yra pakėles ausis, tai gali reikšti ir smalsumą ir būsimą agresiją kito šuns atžvilgiu. Labai svarbu pamatyti, ką tuo metu rodo kiti kūno signalai.

Nasrai

  • Praverti, atpalaiduoti nasrai paprastai reiškia, kad šuo yra atsipalaidavęs. Bet kai šuns nasrai sučiaupti, tai gali reikšti sustiprintą dėmesį į kitą objektą. Kai šuo yra agresyvesnis, tai gali būt būsimos agresijos kito šuns atžvilgiu požymis.
  • Jei jūsų šuo lekavo, o po to sučiaupė nasrus, ausys atsistojo ir sustingo, tikėtina, kad kitas objektas labai stipriai patraukė jo dėmesį. Tai nebūtinai reiškia agresiją, tačiau jums gali prireikti laiko tam, kad šuns dėmesį vėl sutelktumėt į save.
  • Labai svarbus yra šuns urzgimas. Tai gali reikšti tiek baimę, tiek pernelyg didelį pasitikėjimą savimi. Šuo, kuris bijo, dažnai iššiepia visus savo dantis, taip, kaip pavaizduota 1) paveikslėlyje. Nors šuo ir atrodo labai piktas, iš tikrųjų, rodydamas tokį elgesį jis nori, kad jį gąsdinantis objektas kuo greičiau pasitrauktų. Antrame paveikslėlyje vaizduojamas šuo, kuris savimi pasitiki. Taip iššiepęs dantis šuo, rodo, jog jis nebijo situacijos.

1)  2)

Liežuvis

  • Šunys, kurie jaučiasi nepatogiai, dažnai laižo savo lūpas. Paprastai toks lyžtelėjimas yra greitas. Liežuvis vos iškišamas iš burnos. Tai yra pasidavimo, nuraminimo, pripažinimo signalas. Pavyzdžiui, jūs pamatote, kad jūsų šuo daro kokį nors nepageidaujamą veiksmą. Garsiai sušunkate jam “ne!”, o jis žiūri į jus ir pateikia vieną iš greito lyžtelėjimo signalų. Šuo, rodydamas tokį elgesį, jums sako “gerai, aš suprantu, kad jūs esate nuliūdintas, prašau dabar nurimti”. Jei jūs toliau barsite šunį, ar jį nubausite, tikėtina, kad pasielgsite taip, jog šuo pradės jūsų bijoti todėl, kad jo nuolankumo signalai buvo ignoruojami.
  • Lyžtelėjimas, kuris yra ženkliai ryškesnis, paprastai reiškia stresą. Su šiuo lyžtelėjimo tipu liežuvis slenka atgal į burnos kampą. Tai daug akivaizdesnis signalas nei greitas staigus judesys.