calming-capCalming Cap – tai priemonė, skirta nuraminti šuniui itin aukštą stresą sukeliančiose situacijose. Neišsigaskite šio ant galvos uždedamo raiščio, mums tai kiek neįprasta ir Lietuvoje greičiausiai dar neregėta priemonė. Tačiau į ją galima atkreipti dėmesį, nes ne viena užsienio gyvūnų prieglauda gyrėsi gerais pasiektais rezultatais su Calming Cap.

Calming Cap principas – tai permatomas raištis, pritaikomas Jūsų šuniui. Jis šiek tiek slopina šuns regą ir tuo pačiu – reakcijas į aplinką. Ši priemonė dažniausiai taikoma keliais atvejais:

a)      šunims, kurie pradeda staiga, netikėtai loti, reaguodami į aplinką pvz., matydami mašinas, dviračius. Dauguma šunų uždėjus šį raištį aprimsta ir eina ilsėtis.

b)      itin bailiems šunims, kurie bijo eiti pas veterinarą ar kirpėją. Nematydamas darbo įrankių šuo labiau atsipalaiduoja;

c)      šunims, kenčiantiems nuo išsiskyrimo nerimo. Derinant kartu su elgesio keitimo programa, šuo pradeda jausti, jog dėvint Calming Cap šeimininkas būna šalia.

d)     su elgesio korekcijos specialisto pagalba, būdamas tinkamos elgesio keitimo programos dalimi Calming Cap gali būti įrankiu šalinant agresiją.

Nors gamintojai rašo, jog ši priemonė veikia ne visiems šunims, ši priemonė turėtų būti kiekvienoje veterinarijos klinikoje, šunų prieglaudose, ją namie vertėtų išbandyti jautrių, nervingai besielgiančių šunų šeimininkams. Daugiau apie šį produktą sužinosite gamintojo svetainėje premier.com .

Štai kaip atrodo šuo su Calming Cap:

 
Calming Cap išmaniai panaudotas vokiečių aviganį mokant pėdsekystės:

Nuotrauka: www.smartpak.com