http://animal.discovery.com

Dažnai šunų šeimininkai susiduria su šuns neklausymu, kai bandoma pasikviesti šunį pas save. Tada šuo bėgioja ratais arba bėga į kitą pusę nuo šeimininko. Po to šeimininkas šunį pasigauna ir dažniausiai įkrečia į kailį, kas dar pablogina situaciją. Kaip spręst šią situaciją arba nuo ko pradėti?

Ryšio su šunimi sukūrimas

Ryšys su šuniu kuriamas per bendrą šuns ir šeimininko veiklą:

a) žaidimą su virve ar kamuoliuku;

b) bendrą pasivaikščiojimą;

c) maistą, kurį šuo turi užsidirbti, kad ji gautų.

Vykdydamas pratimus, šeimininkas šunį turi užimt 70 procentų vedžiojimo laiko ir likusį laiką leist pasiuostinėt, atlikt gamtinius reikalus, leist pažaist su kitais šunimis.

Šuns neklausymo ateiti pas šemininką problema kyla tada, kai:

1. Šuo išvedamas tik trumpam atlikt savo reikalų ir atgal namo. Ypač, jei tai aktyvus šuo. Kitą kartą, esant galimybei, jis visada stengsis pabėgiot kuo ilgiau ir toliau nuo šeimininko, nes žinos, kad, kai ji pagaus, jis jau neturės tokios galimybės pabėgioti.

2. Kita, dažnai pasitaikanti šeimininkų klaida, kad šunį paleidžia bėgioti be kontrolės ir leidžia jam pasirinkti, ką veikti. Kitaip sakant, neužima šuns veikla.  Šuo paleidžiamas žaisti su kitais šunimis, nes pats šeiminikas tingi užsiimti su šuniu. Šuo greitai supranta, kad patys geriausi ir svarbiausi yra kiti šunys, nes jie žaidžia, įtraukia šunį į veiklą, o šeimininkas lieka antrame plane. Jis tampa nebe toks svarbus. O esmė, kad šeimininkas šuniui būtų pats svarbiausias ir įdomiausias žaidimų partneris. Tada net nereikės šuns mokyti komandos pas mane. Jis pats noriai ir linksmai atbėgs. Šuo, pamatęs kitą šunį ir jus, turėtų rinktis jus, o ne kitą šunį. Tada jūsų ryšys bus puikus.

Moralas – jei jūsų šuo nenoriai eina pas jus, pasitkrikint jūsų santykį šunimi.

Nuotr. http://animal.discovery.com