suniukaiKodėl šunys inkščia? Tai klausimas, kuris gali turėti daugybę atsakymų. Dažniausiai verkšlena mažųjų veislių atstovai, nes jie pripratę prašyti ir “iškaulyti” nemažai dėmesio, taip pat jauni šuneliai. Inkštimas nėra vien blogas ženklas. Kartais būna taip, kad šuo stipriai susižeidė ir tokiu būdu bando parodyti, kad jam skauda ar blogai jaučiasi. Šiuo atveju šuniui būtina veterinarinė pagalba.

Dažniausiai šunys inkšti pradeda dėl elgesio problemų ar nepakankamo mokymo. Norint išsiaiškinti šuns inkštimo priežastį, reikia jį stebėti. Galbūt tai stiprus atsiskyrimo nerimas, gal šuo tiesiog susijaudinęs, nori į lauką, reikalauja dėmesio ar žaidimų.

Vienas iš būdų kontroliuoti šuns inkštimą – ignoravimas. Kai šuo nutyla – būtinas pagyrimas, duokite kąsniuką.
Jei šuo vis tiek tęsia savo verkšlenimą, turėtumėte mokyti komandos „Ne“ arba „Negalima“. Komandos tonas turėtų būti griežtesnis. Kai tik šuo nurimo, iškart jį pagirkite.

Kitas būdas – šuns dėmesio atitraukimas. Pakvieskite šunelį pažaisti, užsiimkite su juo, prisiminę paskutinio dresūros užsiėmimo komandas. Užsiėmęs jūsų augintinis greičiausiai užmirš savo ydą.

Dažniausiai šunys verkšlenti pradeda iš neturėjimo ką veikti. Geriausia priemonė šiuo atveju – fizinis krūvis. Išeikite su augintiniu pasivaikščioti, pasimankštinti. Grįžęs šuo bus pavargęs ir nekels jokio triukšmo.

Nuotrauka iš: www.dogtrainingtricks.com