suo-su-antkakliaisTai mokymo būdas, kuriuo šunį priverčiate atsidurti norimoje padėtyje. Daug trenerių guldo šunį užmindami ant trumpo pavadėlio ir sukeldami spaudimą žemyn. Atsisėdimą taip pat galima sumodeliuoti šiuo būdu: arba traukiant pavadį į viršų, arba spaudžiant šuns dubenį žemyn. Modeliuoti elgesį galima traukiant griežtą ar smaugiamą antkaklį – taip pasiekiamas greitesnis rezultatas.

Daug šunų trenerių pradeda šuns mokymą nuo modeliuojamų komandų net nelaukdami gyvūno iniciatyvos. Pradėti daryti fizinį spaudimą yra pavojinga dėl daugybės priežasčių (kurios surašytos žemiau). Mes matome šį būdą tik kaip pagalbinį, kaip paskutinę priemonę, kai šuo neklauso dėl per laiką įgyto fizinio pranašumo, lyderystės. Tačiau praktiškai tendencijos yra tokios: jei šuo neklauso viliojamas skanėstu, mokomas targetingo ar šeipingo būdu, neklausys ir modeliavimo būdu.

Modeliavimo privalumai

– Išmokyti galima labai greitai.

Modeliavimo trūkumai

Pasipriešinimas ir konfliktas. Išmokyti švelniai modeliuoti šuns elgesį yra menas. Dauguma šeimininkų pajutę, kaip gali paspausti šunį pradeda tuo piktnaudžiauti. Šuo priešinasi ne laiku, ne vietoje sukeltam ir netinkamo stiprumo žmogaus spaudimui. Ką bepaspaustum šuniui per prievartą, šuo visada stengiasi priešintis – šitaip elgiasi instinktyviai ir tokie gamtos dėsniai.

Sąnarių žalojimas. Labai pavojinga spausti didelės veislės šunį ypač, kai jam formuojasi sąnariai. Šuns privertimas paklusti spaudžiant klubų sąnarius vėliau gali kainuoti šuns sveikatą.

Darbas šalia šeimininko. Dažnas šios technikos trūkumas – šuo išmoksta dirbti būdamas šalia šeimininko. Gavęs laisvės gyvūnas gali sprukti nuo savo auklėtojo ir visiškai nevykdyti komandų.

Šunys iš principo nemėgsta šio būdo. Kai pradedate spausti, šuo pradeda rodyti nuraminimo signalus (žiovulį, apsilaižymą, galvos pasukimą ir t.t.)

Nuotrauka: www.paulabestdog.com