Jei norite darbe patirti mažiau streso, su savimi pasiimkite augintinį! Naujausiai atlikti tyrimai parodė, jog šuns buvimas kartu su šeimininku darbe sumažina žmogaus įtampą ir padidina jo pasitenkinimą.

Gyvūno buvimas darbo vietoje yra pigus bei sveikas būdas organizacijoms pasiekti aukštesnius darbuotojų darbo rezultatus. Tačiau tik draugiški, švarūs, prižiūrėti bei gerai besielgiantys augintiniai gali leisti laiką su šeimininku darbe.

Mokslininkai atliko tyrimą gamybos kompanijoje. Jie leido darbuotojams atsivesti augintinius į darbo vietą. Toje kompanijoje dirbo apie 550 darbuotojų.

Darbuotojai buvo suskirstyti į tris kategorijas. Vieniems buvo leista atsivesti šunis į darbą, kiti namuose laikė gyvūnus, bet į darbą jų nesivedė ir trečioji kategorija – tie, kurie gyvūnų išvis nelaiko. Visi ekspermento dalyviai turėjo užpildyti apklausos lapelius ir iš jų buvo paimti seilių mėginiai, tam, kad būtų galima įvertinti streso lygį.

Ryte visų trijų grupių žmonių patiriamo streso hormonų lygis buvo panašus. Tačiau dieną, tų žmonių,  kurie atsivedė savo šunis, streso lygis gerokai sumažėjo. O tiems, kurie kartu nepasiemė augintinių arba jų išvis neaugina, dienos bėgyje streso lygis dar labiau pakilo.

Mokslininkai taip pat pažymėjo, jog po apklausos darbuotojai pateikė teigiamų atsiliepimų. Jie teigė, jog leidimas atsivesti augintinį į darbo vietą jiems butų puiki premija. Žmonės taip pat patvirtino, kad gyvūno buvimas šalia jų darbo metu yra puikus streso mažinimas.

O ką apie tokius eksperimentus Lietuvoje manote Jūs?

 

Šaltinis http://www.huffingtonpost.com/2012/04/01/bringing-dog-to-work-stress_n_1391420.html?ref=topbar