suns-dantysKad šuns dantys kuo ilgiau būtų balti ir sveiki, šeimininkas turėtų žinoti kaip jais tinkamai pasirūpinti. Labai gaila, bet dar ne visi šeimininkai žino, kad šunim dantis irgi reikia valyti. Gyvūnams tokia procedūra nelabai patinka. Todėl pratinti prie jos reikėtų nuo mažų dienų. Pradžioje šuniukui dantys valomi tik dantų šepetėliu, be pastos. Kad šuo priprastų prie pojūčių. Vyksta dantų masažas. Šepetėlį galima naudoti skirtą žmonėms (jis būtinai turi būti minkštas), arba įsigyti zooparduotuvėse specialiai šunim/katėm skirtą šepetėlį. Kai gyvūnas jau kažkiek apsipranta su tokia procedūra, galima bandyti pratinti prie dantų valymo su dantų pasta. Vėlgi – zooparduotuvėse yra specialios dantų pastos šunim/katėm. Valomi visi dantys-priekiniai kandžiai, iltiniai, krūminiai…

Dantis reikėtų valyti 1-2 kartus per savaitę. Jei gyvūnui dantys nėra valomi, jie žymiai greičiau pasidengia apnašomis, atsiranda blogas kvapas iš nasrų, daug greičiau atsiranda dantų akmenų, išsivysto paradontozė, gyvūnas netenka dantų. Atsiradus dantų akmenims juos turi pašalinti veterinaras. Tai daroma po narkoze. Todėl žymiai lengviau yra pasirūpinti ir išvengti problemos, kad vėliau neturėti šios nemalonios procedūros. Kaip greitai “užsiteršia” šuns dantys priklauso tiek nuo veislės, tiek ir individualiai nuo šuns organizmo savybių. Vienų šunų dantys žymiai ilgiau išlieka balti nei kitų.

nutrivet-papildas-dantimsSpecialūs papildai atstoja valymą dantų šepetėliu ir dantų valyti nėra nebūtina. Nes taip šeriamo šuns dantys nusivalo natūraliai-kaip pas laukinius gyvūnus.

NUTRI-VET SAUSAINIAI su mėtom ir petražole „BREATH & TARTAR“ padeda
išlaikyti švarius dantis ir gaivų kvapą iš nasrų. Kietai iškepti ir
traškūs sausainiai su vitaminais ir mineralais išlaiko dantis stiprius, o
dantenas sveikas.

Autorius: www.pukuotasangelas.lt