Ar šuniukams yra fizinio krūvio limitas? Tai priklauso nuo paties gyvūno. Tačiau visada stebėkite savo augintinį, kad suprastumėte, kada jam reikia poilsio. Net jei jums atrodo, kad mažylis dar pasirengęs žaisti ar bėgioti, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  • Įsitikinkite, kad šuo neperkais. Jei jums lauke karšta, šuniukui dar karščiau, todėl karštomis dienomis pasirūpinkite, kad šuo gautų pakankamai vandens ir ilgiau laikykite jį vėsioje vietoje.
  • Būkite nuoseklūs, kai mankštinate šuniuką. Savaitgaliniai maratonai yra gan sunkus uždavinys tiems, kas visą savaitę leido laiką ant sofos. Nenuoseklus fizinis krūvis kenkia šuns sąnariams.
  • Stebėkite augintinio letenėles.  Bėgiojimas ant asfalto, ypač karšto, ar drėgno, gali pakenkti šuns pėdutėms, todėl dažniau leiskite šuniui būti ant minkštesnės dangos.
  • Stenkitės pajausti, kada jūsų augintiniui uženka fizinio krūvio. Pirmas ženklas, kad augintinis jau pavargo – jis pradeda atsilikinėti. Todėl, jei bėgiojate, važinėjate dviračiu ar vaikštote, geriau rinkites trumpesnį maršrutą ir kartokite jį keletą kartu su pertraukomis nei vieną ilgesnį. Jei esate įsitikinęs, kad šuo gali įveikti jūsų pasirinktą maršrutą, o jis vis dėl to nepajėgia to padaryti, kreipkitės į veterinarą, gal jūsų augintinis turi sveikatos problemų.

Nuotr. http://cougulation.blog.com