Daug kartų sulaukėme klausimų – ar ne per vėlu dresuoti 1 metų, 2 metų amžiaus šunį. Dažniausiai atsakome – taip, per vėlu, įvertindami tai, jog tokio amžiaus nemokytas šuo jau turi blogų susiformavusių įpročių, ir tai, jog šeimininkas neturi šuniui laiko. Bet visada pakviečiame apsilankyti treniruotėje, konsultacijoje, kad tiksliau atsakyti į šį klausimą. Šunį mokinti reikia nuo pirmos dienos namie ir jo mokymas tęsiasi visą gyvenimą!

Šuo – besimokantis gyvūnas, jam mokytis niekada ne per vėlu. Tai parodo ir šis filmukas, kuriame priglaustas 13 metų retriveris – pusiau aklas ir kurčias – noriai persekioja naują šeimininkę. O ši netikėčiausiu momentu moko šuniuką naujų pratimų. Čia jų mokymo pradžia :)

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.