suo-ir-skanestai-ant-letenuDaugeliui žmonių įdomu išvysti, kaip darbas treniruotėse tampa rezultatu. Klikerio treniruotėse tai pastebėti nesunku. Nesvarbu, koks šuo buvo iki treniruočių, vėliau jis greitai tampa norinčiu bendrauti, veikliu, protaujančiu. Noriai dirbantis šuo yra geras treniruočių partneris. 

Žmonės skundžiasi šunų elgesiu: „Jis žino, kaip tai padaryti, tačiau yra užsispyręs“. Taip gali nutikti tais atvejais, jei su šunimi nepakankamai užsiimama arba jei šuo pasirinktas ne pagal šeimininką. Dažniausiai šuo nerodo elgsenų, nes jis to dar neišmoko atlikti sklandžiai. Vienas klikerio principų –  “sklandaus” elgesio siekimas, o kol tokio elgesio nėra, jo šunį reikia išmokinti .

Jei esate tikri, jog šuo jau žino, ko iš jo prašote, atlikite jam stimulų kontrolės testą. Yra keturios stimulų kontrolės sąlygos arba kitais žodžiais – keturios sąlygos, užtikrinančios, jog šuo išmoko komandą:

  1. Šuo davus komandą parodo elgseną (pvz., eina į narvą, kai jam duodi komandą).
  2. Šuo nerodo elgsenos nedavus komandos (pvz., šuo neina į narvą, jei nepaprašote).
  3. Davus komandą šuo nerodo kitų elgsenų (pvz., šuo nesėdi, kai liepiate eiti į narvą)
  4. Šuo nesiūlo elgsenų, kai paprašote jo atlikti ką nors kitką (pvz., šuo neina į narvą, kai liepiate jam sėdėti).

Jei galite prisiekti, jog Jūsų šuo moka viską, atlikite stimulų kontrolės testą. Galiu lažintis, jog šuo tikrai suklys. Tai nėra blogai, tai tik reiškia, jog Jūsų šuniui dar reikia mokytis.

Testas atliekamas pasirenkant vieną pagrindinę komandą, pvz., „narvas“. Toje pačioje vietoje prijungiamos dar kelios nesudėtingos komandos („sėdėt“, „gulėt“ ir pan.). Už teisingai atliktą komandą šuo gauna paskatinimą. Entuziazmui žadinti tarp pratimų naudojamas rankos lietimo pratimas.

Kaip tai atrodo, pavaizduota vaizdo klipe:

Parengta pagal: http://smartdog.typepad.com
Nuotrauka: http://reactivechampion.blogspot.com/