Sveiki, greičiausiai, pastebėjote ryškią antraštę mūsų svetainėje – “SOS klubas“. Šioje naujoje “Rekso” interneto svetainės rubrikoje apžvelgsime ir pristatysime šuniukus, kurių šeimininkus asmeniškai moko “Rekso” instruktoriai. Šie gyvūnai dėl įvairiausių problemų negali būtų atvežti į bendras “SOS” socializacijos pamokas dresūros aikštelėje, todėl instruktoriai skuba jiems padėti šeimininkų namuose. Po namuose skirto reabilitacijos laikotarpio šunys paprastai pakeičia žalingus įpročius, jei šeimininkai vykdo instruktorių nurodymus. Tikimės, kad kai kurie pavyzdžiai įkvėps nusivylusius šeimininkus nenuleisti rankų ir dar atkakliau dirbti su savo augintiniais.

Šveicarų baltasis aviganisO dabar susipažinkite – nuotraukoje Bilas, baltasis šveicarų aviganis, su šeimininku. Šiam hiperaktyviam ir hiperdraugiškam šuniui jau vieneri metai. Šeimininkas išsikvietė pagalbą į namus, nes Bilas mašinoje važiuodamas “pridirba” iš streso, todėl kelionės su šuniu tapo neįmanomos ir nebežinojo, kaip elgtis toliau.

Apsilankę išsiaiškinome, jog ne vien kelionės mašinoje kėlė problemas. Bilas labai nenoriai vaikšto greta, mieliau renkasi medžioti kaimynų šunis nei disciplinuotai vaikščioti su šeimininku. Taip pat kartais savarankiškai pasargauja, o komanda “sėdėt” panaši į komandą “vyniokis apie šeimininką” :)

Trys asmeniniai užsiėmimai ir sudaryta individuali šuns auklėjimo programa jau šiai dienai jau davė mažus, bet pastebimus rezultatus. Šuniukas lengviau kontroliuojamas, šeimininkui žymiai lengviau jį vedžioti. Nebe taip energingai reaguoja į šunis kaimynų sodybose. Pradeda vykdyti šeimininko duodamas komandas.

Pagrindinis darbas su šiuo šuniuku, kaip ir su kiekvienu aktyvesniu gyvūnu, yra fizinis iškrovimas.  Todėl turint hiperaktyvų šunį jam reikia sudaryti sąlygas iškrauti energiją. Jei turite suaugusį šunį, su kuriuo sunkiai susitvarkote  namie, duodame patarimą: imkite pavadį į rankas ir pirmyn – į valandą trunkančią kelionę.

Linkime Bilui ir jo šeimininkui sėkmės bei atkaklaus darbo !