Dresūros mokykla “Reksas” nuo šiandien startuoja su nauja rubrika – “SOS klubas”, kurioje pristatysime SOS grupėje besimokančius šunis ir jų padarytą pažangą elgesio srityje.  SOS grupė – tai speciali grupė, skirta problematiniams šunims, turintiems agresiją, jaučiantiems nerimą, baimę kitiems šunims, žmonėms. Grupę ir šią rubriką remia www.gladiatorius.lt – prekyba išskirtinės kokybės šunų aksesuarais.

Bartas

Bartas

Bartas (red. – šuns vardas pakeistas) – apie 2 metų amžiaus mopsas į p. Ievos šeimą pateko 2011 metų viduryje. Susiklosčius gyvenimo aplinkybėms, dėl kurių ankstesnieji šeimininkai nebegalėjo laikyti šio šuniuko namie, jis buvo atiduotas p. Ievai. Naujoji Barto šeimininkė pasistengė padaryti viską, kas įmanoma, kad šuo taptų jos draugu, bet gyvendama kartu pamatė, kad ne visose gyvenimo situacijose šuo elgiasi socialiai. Jis puldavo loti ant pravažiuojančių mašinų, autobusų, puldavo ir ant žmonių, kitų šunų, tiesa – tik lodavo, nebuvo niekam įkandęs. Nors pribėgęs arčiau žmogaus šuo pauostydavo ir palaižydavo rankas, šis elgesys patiko toli gražu ne kiekvienam. Iš tikrųjų, nėra malonu, kai ant tavęs viešoje vietoje loja šuo.

P. Ieva pagalbos nusprendė kreiptis į dresūros mokyklą „Reksas“. Dėl jautraus šuns elgesio ir nepavykusių grupinių užsiėmimų Bartas ir jo šeimininkė atvyko į „SOS“ grupę. Susipažinę su šuns elgesio problemomis konstatavome diagnozę – pasitikimo sindromą. Ši problema iškyla labai dažnam jautresniam šuniui: augintinis, mokomas vaikščioti išsitraukiančiu ar paprastu pavadėliu (o kartais iš viso nevedžiotas), nuo pat mažens veržiasi link kitų šunų ir žmonių, veržimosi nestabdant jis stiprėja. O jei šuo turi polinkį į nepažįstamus objektus reaguoti lojimu, šis įprotis nekoreguojamas vis stiprėja.

Šiuo metu praėjo 3 savaitės nuo pirmo Barto užsiėmimo “SOS” grupėje. Šuns savikontrolės stiprinimas šioje grupėje – viena dažniausių užduočių. Bet tokio greito progreso, pasiekto naudojant BAT (Behaviour Adjustment Training) elgesio keitimo techniką nesitikėjo nei šeimininkė, nei grupės treneris. Bartas itin retai loja ant mašinų, lojimas tapo žymiai silpnesnis, jis daug ramiau reaguoja į kitus šunis, net į lojančius. Puolimas link žmonių nusilpo, kartais dar pasireiškia laiptinėje, tačiau atvirose vietose šuo pro praeivius eina ramiai. Vykdant programą “NILIF” (Nothing in Life Is Free) šuo sustiprino kontaktą su šeimininke, kartais ją namie šis šaunus keturkojis persekioja net per daug įkyriai :) Galime drąsiai teigti, kad sudėjus visas stipriausias teigiamos motyvacijos priemones į vieną mažiuką mopsą rezultatas daugiau nei akivaizdus !

Sveikiname šeimininkę taip šauniai užsiimant Bartu ir linkime sėkmės tolimesniuose mokymo etapuose !

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.