Šunų augintojus ir sporto su šunimis entuziastus skatiname suklusti – balandžio 21-22 dienomis į „Rekso“ mokyklą Kaune atvyksta Rusijoje gyvenanti šunų trenerė Irina Pankova.

Šokių su šunimis (canine freestyle) disciplinoje jau 14 metų besispecializuojanti I. Pankova ves dviejų dienų teorinį ir praktinį seminarą, kur dalysis savo ilgamete patirtimi bei žiniomis. Šeimininkai ir jų šunys pažins šokių su šunimis subtilybes ir atras, sustiprins savo gebėjimus.

Interviu kviečiame susipažinti su lektore ir sužinoti, ko galite tikėtis seminare:

 

Kuo skiriasi šokiai su šunimis (canine freestyle) nuo kitų šunų sporto disciplinų?

Šokiai su šunimis, be abejo, yra pati kūrybiškiausia šunų sporto šaka. Čia svarbus ir šuns techninis parengimas, ir žmogaus įvaizdis šokyje, ir teisingas muzikos ir kostiumo parinkimas. Geriausių porų pasirodymai žavi, užburia, ir nepatyrusiam žiūrovui atrodo, kad šokti su šunimis – nepaprastai sudėtinga.

Ir tai tikrai sudėtinga, bet įmanoma. Šokdami su šunimi jūs galite atskleisti savo potencialą, rasti naujų bendradarbiavimo su augintiniais galimybių, naujai pažvelgti į savo gebėjimus. Šokti gali visi šunys: dideli ir maži, šuniukai ir subrendę gyvūnai, veisliniai šunys ir mišrūnai.

Darbo su šunimis krypčių yra labai daug. Kodėl Jūs pasirinkote būtent šią specializaciją: šokius su šunimis?

Šokiai su šunimis apjungia freestyleą ir judėjimą greta muzikos ritmu (HTM). Manau, kad šioje disciplinoje trenerio darbas susideda iš muzikos parinkimo, įvaizdžio kūrimo, šokio pastatymo, vedlio ir jo šuns techninio parengimo, psichologinio darbo su sportininku.

Tai daug darbo reikalaujantis, tačiau be galo kūrybiškas procesas – visa tai labai įdomu. Už 2–4 minučių šokėjų pasirodymo ringe slypi didžiulis atsidavimo ir atidumo detalėms reikalaujantis dresuotojo, šuns ir trenerio darbas. Man patinka stebėti to virsmo stebuklą.

Kokiais pagrindiniais principais Jūs vadovaujatės savo darbe?

Svarbiausia šokiuose su šunimi – harmonija ir individualumas. Mano, kaip trenerės, pagrindinė užduotis – rasti ir sugebėti pabrėžti šokyje kiekvienos poros individualumą, parinkti muziką ir judesius, kurie atskleis stipriausias poros puses. Darbe su šunimis svarbiausia išmokyti gyvūną norėti kontaktuoti su žmogumi, su juo dirbti.

Tarp Jūsų mokinių – net keletas Europos ir Rusijos čempionų. Kokios savybės reikalingos šeimininkams ir augintiniams, kad pasiekti tokių rezultatų šokiuose su šunimis?

Svarbiausia – šeimininko noras dirbti su šunimi. Rezultatų pasiekimo procesas turi teikti malonumą. Reikia kalbėti su šunimi viena kalba, valdyti šunį bet kokiose situacijose, gebėti vienam kitą suprasti ir sutartinai judėti tuo pačiu ritmu.

Ko gali tikėtis šunų augintojai su savo numylėtiniais šokių su šunimis seminare, kuris vyks balandžio 21–22 dienomis?

Naujos informacijos.

 

REGISTRUOKITĖS Į SEMINARĄ: https://www.reksas.lt/sunu-freestyle-seminaras/