Alfie on CouchPer pastaruosius penkerius metus Anglijoje buvo pastebėtos naujos, dar iki šiol nematytos šunų veislės. Tarp žinomiausių veislių – labradorų, spanielių, retriverių ir kt. pastebėta dešimtys veislių hibridų, pavyzdžiui maltos bišono ir pudelio, pinčerio ir mopso veislių mišrūnai ir t.t. Šunų mylėtojai už labiausiai keistą ir retą šunų veislių hidridą buvo pasiryžę mokėti didelius pinigus.

Toks susidomėjimas mišrūnais kilo dėl to, kad buvo manoma, jog tokie šunys yra sveikesni, mažiau keliantys alergiją žmonėms, nei grynaveisliai šunys. Deja, tiesa išaiškėjo neseniai ir ji nėra tokia, kaip buvo manoma.

Minėti mišrūnai anaiptol nėra atsparesni ligoms, bet priešingai – net labiau pažeidžiami įvairių sunkių ligų bei infekcijų. Todėl daugelis žmonių „žaisliukais“ tapusių šunų šiuo metu ieško naujų šeimininkų, kentėdami nuo įvairiausių parazitų, inkstų, širdies ir kvėpavimo ligų.

Mitas, kuriuo patikėjo daugelis – jog sukergiant skirtingas veisles yra sulaukiama sveikesnių palikuonių. Šiuo mitu naudojasi nesąžiningi šunų daugintojai, pardavinėdami sergančius šuniukus, veisdami savo augintinius be jokių sveikatos tyrimų. Pavyzdžiui, labradorų veislės šunys turi polinkį sirgti sąnarių ligomis, o pudeliai paveldi regėjimo sutrikimus. Sukryžminus abi šias veisles, šuniukai paveldės ir vienus, ir kitus sveikatos sutrikimus.

Šiuolaikinių technologijų laikais šuniuką galima nusipirkti pagal skelbimą internete. Tai puikus būdas pasipelnyti nesąžiningiems šunų daugintojams. Dažniausiai tokiuose skelbimuose yra talpinamos neatitinkančios realybės gyvūnų nuotraukos, o susitikus su pardavėju, jums bus parduotas visai kitas šuniukas, kuris bus neskiepytas bei galimai sergantis.

Paskaičiuota, kad nupirktas šuniukas interneto ar socialinės žiniasklaidos pagalba, dažniausiai miršta nesulaukęs nei šešių mėnesių. Taip atsitinka todėl, kad šuniukai yra anksti atskiriami nuo motinos, neįgyja natūralaus imuniteto, taip pat jie būna neskiepyti, netinkamai prižiūrėti.

Reikia prisiminti, kad įsigydami augintinį iš neatsakingų daugintojų, ne tik remiate nesąžiningą verslą, bet ir skatinate sergančių šunų gretas bei genetinių ligų plitimą.
Šaltinis: thedailymail.com