shit-tzuMaltos bišonai, Shit Tzu ir Jorkšyro terjerai kasdien tampa vis populiaresni. Jie pakeri savo žaismingumu, ūgiu bei kailio grožiu. Tačiau gražus kailis nėra prigimtinis dalykas, todėl prieš pirkdami šuniuką, pagalvokite, ar rasite laiko kasdienei išvaizdos priežiūrai ir puoselėjimui.

Primename, kad maži šuneliai gali gyventi ilgai, maždaug iki 15 metų, todėl dar kartą pagalvokite, ar per ištisus metus sugebėsite suteikti jam grožio ir priežiūros procedūras.


Nuo pirmųjų dienų pratinkite šunelį prie kasdienių priežiūros procedūrų.Tokiu būdu irgi stiprinamas ryšys su augintiniu ir jo pasitikėjimas šeimininku. Kad šunelis jaustųsi ramiau, stipriai nestresuotų prieš procedūras su juo šiek tiek pažaiskite, pabėgiokite ar pasivaikščiokite.

Šioms veislėms, be nagų karpymo, ausų, dantų valymo, ypatingą dėmesį reikia skirti maudymui, šukavimui, kirpimui ir akyčių valymui.

Maudymas

Kai šuneliai šiek tiek ūgteli, juos patartina maudyti ne dažniau kaip kas 3 dienas. Geriausia tai daryti tada, kai šeimininkas pastebi, jog jau reikia. Dabar yra daug priemonių, kurios leidžia maudyti augintinius dažniau. Prieš maudymą patartina kailiuką iššukuoti, tačiau kailis neturėtų būti sausas, reikia sudrėkinti jį kondicionieriumi, balzamu ar losjono skiediniu, kad jis būtų apsaugotas nuo lūžinėjimo. Vanduo turi būti nekarštas, minkštas. Maudyti reikia tik profesionaliomis, šunims skirtomis priemonėmis.

Iššukuokite šuns kailį. Galit ausis užkišti vata. Įkelkite šuniuką į vonią, prieš tai patiesę guminį patiesalą, kuris augintiniui neleis slidinėti, bei nebus braižoma jūsų vonia. Švariu, nekarštu vandieniu apiplaukite šuns snukutį. Tada apipilkite vandeniu kūną. Visą šunį, išskyrus jo galvą, ištrinkite šunims skirtu šampūnu. Trinkite prieš plauką, kad suputotų. Kruopščiai nuprauskite šunį, nepalikdami jo kailyje šampūno .Galiausiai nusausinkite šiurkščiu rankšluosčiu, galite kailį išdžiovinti šiltu plaukų džiovintuvu.

Akių valymas 

Šių veislių šunims akys dažnai drėksta, atsiranda ašarų nubėgimo takeliai, todėl jų valymui naudokite tam skirtą skystį. Suvilgykite vatos tamponėlį skysčiu ir kasdien pavalykite. Pirmiausiai pasodinkite. Viena ranka laikykite šuns galvą, kitoje vatos tamponėlį, suvilgitą specialiu skysčiu akių valymui. Atsargiai apvalykite odą aplink akis, nubraukite traiškanas.

Ausų valymas

Ausų valikliu sudrėkinkite vatos tamponą, išvalykite vidų. Stenkitės nelįsti į ausį per giliai. Prieš procedūrą galite abi ausis iš išorės kelias minutes pamasažuoti, taip suminkštinsite ausies viduje esančius nešvarumus ir sierą. Būtinai pagirkite šuniuką.

Šukavimas

Blizgantis, sveikas kailiukas reikalauja kasdieninės priežiūros.  Priemones įsigykite gyvūnų priežiūros parduotuvėje. Ten pasakys kokio tipo šukų, šepečio ar kitų priemonių reikia Jūsų veislės šuneliui.

Šukuokite labai švelniai, atsargiai, kad neįdrėkstumėte odos. Pratinkite šunelį prie šios procedūros nuo mažens, nes kai jis paaugs, procedūra truks ilgesnį laiką. Niekuomet nešukuokite sauso kailiuko. Atidumo reikalauja besiveliančios vietos (po ausimis, pažąstys, kojų vidinės pusės). Kad kailiukas mažiau kristų į šuns akis ir jas dirgintų, patartina jį viršugalvyje surišti. Kol šuniukas jaunas, leiskite jam šukavimo metu pailsėti, būtinai duokite skanėsta, pagirkite.

Kirpimas

Kirpimas priklauso nuo to, ar vesite šunelį į parodas, ar ne, kadangi parodiniai šuneliai šukuojami ir kerpami pagal standartus, o neparodinius galite apkirpti kaip jums patogiau ar gražiau. Dėl kirpimo pasitarkite su profesionaliais šunų kirpejais, kurie sušukuos, apkirps šunelį pagal jūsų pageidavimus, bei patars dominančiais klausimais.

Nagų karpymas

Jei kirpsite nagus patys, isigykite specialias šunų nagams skirtas žirkles. Kirpkite po maudymo, tada nagai minkštesni. Neįkirpkite rausvos gyvuonies (rausva vieta po nagu). Kirpkite įstrižai porą milimetrų. Jei nepasitikite savimi, kreipkitės į veterinarą.

Dantų valymas

Kartą per metus šuns dantis turi apžiūrėti veterinaras. Jums bent kartą per savaitę reikia dantukus išvalyti patiems. Pratinkite prie šios procedūros palaipsniui. Duokite komandą  „dantis” ir kasdien po truputį pačiupinėkite dantukus, dantenas. Nepamirškite pagyrimo, skanuko. Kartokite šį pratimą, apčiupinėkite vis daugiau. Darykite tai neįkyriai, jei šunelis stipriai muistosi, reikia pertraukėlės. Vėliau pratinkite prie minkšto šepetėlio, dar vėliau uždėkite ant jo specialios, šunims skirtos dantų pastos. Pirmiausiai valomi krūminiai dantys, paskui priekiniai.