Šunys yra ypač socialūs gyvūnai, todėl žmonės juos greitai pamilsta. Nors stengiatės kiek įmanoma daugiau laiko praleisti su namų augintiniu, privalote išmokyti jį labai svarbaus įgūdžio – ramiai Jūsų laukti pasilikus namie.
Mokinkite šuniuką elgtis ramiai, kol yra voljere, narve ar už barjero. Pradžioje mokykite trumpais laiko intervalais pamažu didindami laiko intervalus, kurių metu šuo lieka vienas. Palikite jam įdomios veiklos – maisto, paprastą ar tuščiavidurį žaislą su maistu viduje. Sugrįžkite pagirti periodiškai (tyliai, ramiai glostydami, duodami skanėstą), tačiau neišleiskite jo lauk, jei šuo elgiasi neramiai, kelia triukšmą. To galima nesilaikyti, jei šuo tikrai ilgai išbuvo vienas ir nori atlikti „gamtinius reikalus“. Jei šuo elgiasi paniškai, prašykite kvalifikuoto specialisto pagalbos, kuris gali pagelbėti pašalinti ar sumažinti šuns nerimą.
Jei dirbate ar kasdien būnate namie, skirkite nuolatinį laiką, kurio metu šuo liktų vienas. Šio užsiėmimo tikslas, kad šuo suprastų, kad yra gerai ne tik būti vienam, bet ir išsiskyrus su Jumis. Daugelis šunų greitai išmoksta atsipalaiduoti, kai jų šeimininkas išeina iš namų ryte, tačiau patiria stresą būdami atskirti, kai namiškiai būna namie. Išmokinę šunį atsiskirti, galėsite bet kuriuo metu taip pasielgti. Taip mokinsite šunį netrukdyti Jums ar Jūsų šeimai. Pvz., Jūsų vaikai galės ramiai pavalgyti, kol šuo tupės narvelyje.
Atsiskyrimas itin svarbus, kai namuose laikote kelis šunis. Šunys greitai užmezga socialinius ryšius su kitais šunimis namie. Jei neišmokote šunų atsiskirti vienas nuo kito, tai abiems augintiniams gali sukelti daug streso. Todėl mokykite visus namie esančius šunis būti atsiskyrusiais vienais nuo kitų. Jei jau turite problematinį atvejį, pradėkite siekti didesnio pasitikėjimo atsiskyrus: vedžiokite šuniukus pasivaikščioti atskirai mažiausiai tris dienas per savaitę. O likusiam namie palikite KONG tipo žaislą su ertme maistui. Išeidami ir sugrįždami į namus nekreipkite dėmesio į likusius namie šunis, nepaisydami dėmesio kaip jie reaguoja.
Jūsų tikslas yra suformuoti šuns elgseną, kuri pasireiškia taip: kai nepasiimate šuns pasivaikščioti, jis gali truputį nuliūsti, tačiau nepuola į paniką, kol Jūsų nėra namie. Kodėl tai būtina mokinti? Nuolatinis stresas, kai šunys atskiriami nuo šeimininko, trumpina šuns gyvenimą.
Šaltiniai:
nuotrauka iš www.ardenmoore.com;
straipsnis iš www.examiner.com.